10 тисяч звернень стосовно домашнього насильства зафіксували на Закарпатті з початку 2021 року

За фактом домашнього насильства у поліції відкрили 150 кримінальних проваджень, винесли 700 термінових заборонних приписів та склали 3 тисячі протоколів про адміністративні правопорушення.
"У порівнянні з 2020 роком кількість звернень зросла. Переважно до поліції звертаються жінки. Однак є випадки, коли звертаються чоловіки. Наразі на Закарпатті є 5 випадків, в яких засудили за вчинення насильства (ст. 126-1 до КкУ) до позбавлення волі від 1 місяця до 2,5 років", — повідомила Діана Шемет.
Як себе захистити від домашнього насильства, та як це припинити, — розповіла 26 листопада в ефірі програми Сьогодні.Головне на UA:Закарпаття експертка-консультантка з питань розбудови муніципальної системи запобігання та протидії домашньому насильству Тетяна Мачабелі.
Як діяти у випадку домашнього насильства
Люди, які постраждали від домашнього насильства, можуть звернутися до поліції та зателефонувати на національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Вона працює цілодобово.
"Потрібно знайти людину, кому довіряєш, порадитися. Також звернутися до психолога. Можна звертатися у соціальні заклади, центр соціальних служб в Ужгороді, служба у справах дітей, якщо це школа — до шкільних психологів, до правоохоронних органів. Також в Ужгороді є громадські організації, які можуть надати допомогу", — розповіла Тетяна Мачабелі.
Психологиня кризового центру Тетяна Хорошилова розповіла: у першу чергу потрібно звернутися до поліції.
"Говорити, що це домашнє насильство. Якщо в родині є дитина, то наголосити на цьому. Шукати допомогу, йти чим швидше коли тебе кривдять. Якщо відбувається насильство фізичне, є загроза здоров'ю і життю, потрібно втікати. Якщо можливо підготуватися, — підготувати документи. Шукати допомоги у родичів, лікарні, в соцслужбах", — зазначила Тетяна Хорошилова.
На Закарпатті працює 12 спецслужб підтримки постраждалих осіб
Директор департаменту соціального захисту населення ОДА Віктор Мацола повідомив: на Закарпатті працює 12 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, що надають соціально-психологічну допомогу особам, які постраждали від насильства та/або насильства за ознакою статі.
На Закарпатті відкриють п'ять центрів соціально-психологічної допомоги
Наразі, за словами директорки Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги Олександри Мельничук, на Закарпатті створюють мережу спеціалізованих служб підтримки: денні центри соціально-психологічної допомоги та консультаційні служби.
"Кам'янська, Вільховецька, Тячівська та Оноківська громади Закарпатської області отримали кошти з держбюджету на створення таких спеціалізованих служб. Також в Ужгороді створюють кризову кімнату для осіб, які постраждали від домашнього насильства", — додала Олександра Мельничук. Кризову кімнату в Ужгороді відкриють 9 грудня.
В Ужгороді діє Центр соціально-психологічної допомоги
Понад 15 років в Ужгороді діє Закарпатський обласний Центр соціально-психологічної допомоги. Там допомагають людям, які зазнали домашнього насильства або ж потрапили в скрутні життєві обставини.
"У закладі соціального обслуговування наразі може перебувати до десяти осіб. Перебувати у цілодобовому стаціонарі можуть особи до 90 діб. Заклад фінансується з обласного бюджету. У цілодобовому стаціонарі особи, які звернулися, можуть отримати послугу притулку та консультування. У денному стаціонарі — консультування. Люди, які постраждали від насильства, можуть отримати безкоштовну допомогу від безоплатної вторинної правової допомоги", — розповіла директорка Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги Олександра Мельничук.
Контакти для тих, хто потребує допомоги: безкоштовна національна “гаряча” лінія з попередження домашнього насильства та ґендерної дискримінації 0-800-500-335 (зі стаціонарних телефонів), 116-123 (з мобільних телефонів), 102 (поліція).
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- «На позиції мені не потрібен боєць, котрий нічого не боїться, бо він перший загине. І боягуз не потрібен…» Історія бійця 128 бригади Анатолія
- Пекар, який став мінометником. Історія бійця 156-ї окремої механізованої бригади з позивним «Мадяр»
- Заради доньки: історія прикордонника Олександра Товта
- «Я захищаю свою сім’ю, щоб жодна падла не прийшла й не сказала, що мій будинок уже його…» Історія бійця 128-ї бригади Михайла
До цієї новини немає коментарів