У МОН оновили зміст навчальних програм у зв'язку з війною

У МОН оновили зміст навчальних програм у зв'язку з війною
Міністерство освіти і науки внесло зміни до навчальної програми дітей у школах у відповідь на виклики, які виникли у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Росії проти України, - інформують на сайті Міністерство освіти і науки.

 

  • Змін зазнали навчальні програми предметів: "Історія України""Всесвітня історія" для 6 – 11 класів та інтегрованого курсу "Історія: Україна і світ" (10 клас). Зокрема, в оновлених програмах пропонується погляд на СРСР як на державу імперського типу. Також програми орієнтують на вивчення не тільки інструментів насильства, якого в ХХ столітті зазнавали українці, а й опору йому. Суттєві зміни пропонуються в частині найновішої історії, насамперед подій, пов’язаних зі збройною агресією Російської Федерації проти України. Передбачено повний розгляд російсько-української війни, що розпочалася в 2014 році.
  • Крім того, оновлено перелік термінів/понять, як-от: "присвоєння суверенітету", "русскій мір", "рашизм". Замість вислову "політика русифікації" застосовано вислів "політика російщення". Уточнено контекст застосування поняття "колабораціонізм", — зазначають у МОН.
  • У змісті навчальної програми предмета "Захист України" посилено військово-патріотичну складову. Програму доповнено інформацією про сучасну російсько-українську війну та Героїв цієї війни, про досвід ведення бойових дій. Також переглянуто та доповнено теми розділів з вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту.
  • У програмі предмета "Основи здоров’я" розширено зміст першого розділу "Безпека і здоров’я людини", який вивчається на початку навчального року в кожному класі. Додано питання, що пов’язані з ризиками воєнного часу.
  • У програмі з географії переглянуто обсяг навчального часу на вивчення країн у світлі сучасної російсько-української війни.
  • Зміст програми з основ правознавства, громадянської освіти розширено вивченням питань, пов’язаних з правами людини, з російсько-українською війною та доповнено інформацією щодо Міжнародного гуманітарного права.
  • Програми предметів "Зарубіжна література", "Література (молдовська та зарубіжна/румунська та зарубіжна/угорська та зарубіжна)" змінено в частині вивчення творів російських та білоруських письменників. Із змісту програм вилучено твори російських і білоруських авторів. Натомість додано твори зарубіжних письменників відповідно до літературного процесу та з урахуванням вікових особливостей учнів.

З переліку рекомендованих для використання в освітньому процесі вилучено програми "Література (російська)", "Російська мова для 5 – 9 класів" та програми з російської мови для 10 – 11 класів.

 

17 серпня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів