Створює міні сонячні електростанції, ремонтує дрони. Як ужгородець Євген Ульчак допомагає ЗСУ
Міні сонячні електростанції створює для військових ужгородець Євген Ульчак. Також чоловік ремонтує дрони для українських захисників. Як виникла ідея допомагати військовим та як створив власноруч першу мініелектростанцію Євген розповів Суспільному.
Ужгородцю Євгену 28 років. Чоловік за фахом електрозварник та ІТ-спеціаліст. У нього — інвалідність III групи. Чоловік розповідає, як вирішив допомагати військовим: "Мене нікуди не брали із за стану здоров’я. Ну і я вирішив по трошки допомагати. Окопні свічки робив, на ТрО передавав фінанси, купував консерви, їжу, усе, що потрібно. Далі вирішив своїми руками робити".
Євген має товаришів, які служать у ЗСУ. Пригадує: "Був випадок, коли товаришу потрібна була розгрузка, рукавиці, піддупник, каримат. Я подзвонив другу Саші із Бучі, розповів ситуацію. Кажу: "На частину потреб я маю, зроблю сам. Рукавиці, розгрузку потрібно купувати". Саша фінансово допоміг. На цьому моя допомога не завершилася".
В Ужгороді Євген познайомився із військовим 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Олександром. Каже: "Познайомилися тут на початку війни ну і підтримували спілкування. Зараз Олександр мені передав дрони. Сказав, які можна відновити, ті відновлювати, які ні, — розібрати по запчастинах. Їх будемо передавати тим, кому потрібно".
Як виникла ідея створити мініелектростанцію
Якось товариш із Бучі передав Євгену 5 тисяч гривень. Чоловік зателефонував військовому та запитав, що можна купити хлопцям на передову за ці гроші. "Він каже, що у них проблеми із зарядкою. Я запропонував зарядки на сонячних панелях, але військовий сказав, що вони не добре заряджають. Каже, якщо можеш, або зроби сам, або краще купити нормальну станцію. Я коли зайшов в інтернет, побачив ціну, вирішив зробити самому", — пригадує ужгородець.
Євген розповідає, що не знав як виготовляти сонячні панелі. Каже: "Я ніколи не торкався теми сонячних панелей, зарядних станцій. Впродовж місяця я зміг це все освоїти, замовити потрібні компоненти та потрошки збирав. Було що до двох ночі крутив, паяв. На вихідних працював над цією роботою. Брав різні компоненти, штекера від старих комп’ютерів. Коробку від інкубатора переробив, зробив кришку до неї".
Так Євген створив першу міні сонячну електростанцію для захисників. Згодом вирішив робити електростанції меншими. Тепер чоловік планує зробити ще дві. Каже: "Подивлюся якої потужності зробити. Хлопці просили, щоб ці станції тягнули старлінки. Тому буду старатися, щоб вони були нормальної потужності. Але на це потрібен час. Буде ще більше виготовлених. Я домовився із Сашою із Бучі, що він щомісяця буде надавати гроші, а я буду виготовляти. Також допомагають друзі та сусіди. Я їм кажу, чого не вистачає, і хлопці також підкидують по 500-1000 гривень".
Першу сонячну мініелектростанцію Євген відправив бійцям 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Днями чоловік відправить зарядну станцію та шість дронів Грузинському легіону, який наразі знаходиться під Бахмутом. Каже: "Разом із технікою поставлю у пакунки вафлі, щоб їм солодше було".
До теми
- «Мені доводилося крити з крупнокаліберного кулемета російські вогневі точки на відстані до 3 кілометрів…» Історія бійця 128-ї бригади Андрія
- «У мене немає страху, навіть коли обстрілює танк, – обтрусив пилюку й працюю далі…» Історія бійця 128-ї бригади Роберта
- «Ми сдайомся, нє стрєляйтє!»: як захисники 128-ї бригади брали окупантів у полон
- Штурмовик Іван Пайда. Герою з Ужгорода назавжди 39
- Цензура часів СРСР, листи з Індійського океану та впізнаваність голосу. Осип Лобода про роботу на радіо на Закарпатті
- Жіночий клуб «Натхненна» – простір, де жінки разом відпочивають і розвиваються
- «Я не поважав би себе, якби не пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Олександра
- Закарпатський клуб стійких медіа: працюємо за будь-яких умов
- «Я знищую ворогів із радістю…» Історія бійця 128-ї бригади
- «За чотири дні наш розрахунок знищив дронами три російські гармати…» Історія Шеви зі 128-ї бригади
- "Це була моя мрія – бути на вершині гір" - Андрій Солдатенко про поїздки для військових у Карпати
- Гуцульський сердак: голка, нитка і щира молитва
- «Мені захотілося зробити щось корисне для своєї країни, тому я тут…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Навіть якщо людина повернеться з війни цілою зовні, всередині вона буде сильно поранена" — Ярослав Галас
- «Я розумію, як ефективно нищити дронами ворога – знаю наперед, куди побіжить ворожий піхотинець…» Історія бійця 128-ї бригади
- Закарпатський леквар допомагає збирати на дрони
- «Найбільше на війні хвилює тиша». Закарпатський гвардієць розповів про перший бій, поранення і найбільші хвилювання на фронті
- «Ми супроводжуємо бійців на всіх етапах служби». Гвардійські психологи розповіли про свою роботу
- Двічі поранений прикордонник "Кардинал" готовий боротися до самої перемоги
- «Війна колись закінчиться, мої рідні повернуться в Україну, і я знову піду будувати хмарочоси…» Історія бійця 128-ї бригади
До цієї новини немає коментарів