В Ужгороді у замку пластуни відзначили 112-річчя першої присяги
![В Ужгороді у замку пластуни відзначили 112-річчя першої присяги](/images/news/2024/4/max/IMG_4723_0.jpg)
Крім того, цього року своє століття існування відзначає улад новацтва – вікова група пластунів від 6 до 11 років. 14 квітня, в рамках відзначення 112-річчя Пласту, ужгородські пластуни святкували День Першої Пластової Присяги на території Ужгородського замку.
У заході взяли участь понад 150 пластунів та гостей свята. Упродовж заходу відбулися важливі церемоніали: найменші діти віком 2 - 6 років (пташата) та новацтво (6-11 років) склали обітницю та отримали хустки. Хустки отримали також й старшопластуни ( від 18 років), які мають на меті бути виховниками.
Після урочистостей старші учасники вирушили вимаршем до Кальварії, де вшанували тих, хто не зламав Присяги і поклав свої життя у боротьбі за Україну, а молодші мали цікавий історичний квест по території замку. Це день сьогодні як і щоріч це чергове нагадування про те, що Пласт –– ціннісне середовище розвитку, в якому сьогодні зростає “новий люд” –– покоління, вірне Присязі, покоління, яке живе згідно з Трьома головними обов?язками і Пластовим Законом. Саме ця молодь захищає і захищала нашу країну від ворога, саме ця молодь буде відбудовувати країну після перемоги.
Саме ці цінності відгукуються сьогодні батькам і підліткам, тому за останні роки Пласт в Ужгороді та на Закарпатті активно розвивається: батьки все частіше виявляють бажання записати дітей в організацію, з’являються все нові осередки. Так, за останній час нові осередки сформувалися, зокрема, у Берегові, Великому Бичкові, Тересві.
Загалом в Україні, діє 126 осередків Пласту, які нараховують понад 10 тисяч активних пластунів. Станом на зараз у Закарпатській області діє 8 осередків Пласту, і лише у станиці Ужгород в організації залучено близько 150 пластунів різних вікових категорій. Щороку, в цей день, ужгородські пластуни мають змогу зустрітися всі разом з партнерами, які нас підтримують. Цьогоріч цей захід відбувся за підтримки та тісної співпраці з Закарпатським обласним краєзнавчим музеєм імені Тиводара Легоцького, на території якого, власне й тривало саме свято. Крім того, саме в музеї вперше експонується виставка фотографій 20-30-х років минулого століття з історії Пласту в Закарпатті.
-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- Архієрейська хіротонія: востаннє така подія на Закарпатті відбувалася майже 100 років тому
- Мешканців Ужгорода закликають здавати кров
- Ще один мурал прикрасив обласний центр Закарпаття
- В Ужгороді для дітей та дорослих проводять безкоштовні заняття з музикотерапії
- У Хусті відкрили «Алею Слави загиблим Героям»
- "Простір творчості": в Ужгороді провели майстер-клас з валяння вовною для людей з інвалідністю
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- «Незламність в об’єктиві»: світлини воєнного життя на Донеччині можна побачити в Ужгородському скансені до 31 липня
- На Закарпатті вперше відбувся Форум стійких медіа
- Закарпатська митниця передала музею вилучені старовинні монети, визнані культурною та історичною цінністю
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Спека та пожежна небезпека: Закарпаттяобленерго просить бути обачними з вогнем поблизу ліній електропередач!
- Хочете політати на FPV та спробувати себе у якості оператора БпЛА?
- Закарпатців попереджають про високий рівень пожежної небезпеки
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- «Бограч-index» – липень 2024: за місяць продукти подешевшали на 6,5%
- На Закарпатті на пожежах за півріччя травмувалися 30 людей
- Дитячі табори, туристичні вікенди, заняття в екоклубі: «Щасливі діти» кличуть до нових пригод на Закарпатті
До цієї новини немає коментарів