«Один постріл може змінити хід бою». Закарпатські гвардійці-снайпери розповіли про свою підготовку
Під час індивідуальної підготовки снайпери вивчають особливості гвинтівок, до автоматизму вивчають порядок розбирання та збирання зброї, прицільні сітки та особливості їх використання і правила догляду за прицілом.
«Коли снайпер входить в склад відділення чи взводу, то на ньому завжди велика відповідальність. По-перше, це додаткова вогнева міць підрозділу, адже ми ведемо вогонь на значно більші дистанції, ніж інші. Пріоритет для нас – це командири ворожих підрозділів. Але, якщо є можливість знищити звичайного піхотинця, не ризикуючи видати себе, то виконуємо і цю роботу також», – ділиться нацгвардієць Андрій.
Нерідко снайпер займає позицію не в окопі, а на менш захищеній ділянці лінії оборони. Тому кожен такий боєць має вміти замаскувати свою позицію. Це надважлива частина роботи, адже від цього залежить життя. Гвардійці вивчають особливості маскування самого себе і власного спорядження, виготовлення маскувального костюму, підкладання і пересування, орієнтування.
Тримати зв’язок з підрозділом снайперу допомагають спеціальні прилади, які дозволяють непомітно приймати і передавати потрібні сигнали. Амуніція також відіграє важливу роль. Одяг має бути зручним, і нічого зайвого на позицію брати неможна, щоб не видати себе ворогу.
«Іноді ми можемо годинами перебувати на позиції в готовності зробити постріл. При цьому нерідко за нами може полювати ворог. Комахи, холод, дощ чи спека, – ніщо не має нас відволікати. Це доволі складно, втім ми тренуємось щодня іноді заради одного пострілу. Але саме він може вирішити хід бою. Звісно, що ми маємо бути впевнені у власній зброї, досконало знати її, вірно налаштовувати приціли і постійно відточувати навички стрільби», – розповідає нацгвардієць Дмитро.
Всі ці тонкощі нацгвардійці постійно відпрацьовують під час тренувань. Гвардійці відпрацьовують спостереження та виявлення цілей, вірне визначення відстаней за допомогою прицілу. Перед практичним виконанням вправ зброя приводиться до нормального бою, а приціли вивіряються. Гарний зір – це потрібна річ, але саме постійні навчання роблять з гарного стрільця висококласного снайпера.
До теми
- Здійсни мрію дитини — приєднуйся до благодійної акції «2000 подарунків до Нового року»!
- Повномасштабна війна: чим жило Закарпаття останні 1000 днів...
- "Мені більше їхати було нікуди". Історія переселенки, яка в Ужгороді знайшла роботу і почала все спочатку
- Угорські лікарі провели медичне обстеження родин ВПО, які живуть на Закарпатті
- Зима дісталася і кордону зі Словаччиною
- «Наш основний ризик сьогодні – втрата єдності й підтримки всередині країни», – офіцер ЗСУ під час Re:Open Zakarpattia
- На Закарпатті вперше вживили кохлеарний імплант
- Мурал художника та засновника школи «Ром-арт» Тиберія Йонаша відкрили у Мукачеві
- Депутат Закарпатської обласної ради Роланд Цебер: "На Закарпатті встановлять складений із уламків прикордонний стовп із острова Зміїний"
- «Канікули в горах»: табір для сімей загиблих військових працює на Закарпатті
- "+ 1 Volkswagen T4 для Збройних сил України!" - ужгородці продовжують підтримувати ЗСУ
- 582 тисячі гривень для ЗСУ зібрали на благодійних ярмарках та концерті у Міжгір'ї
- 300 тисяч ВПО фіксують на Закарпатті мобільні оператори
- Як віднайти силу духу під час руху: Фонд «Повернись живим» та JYSK збирають 10 млн гривень на спорядження для адаптивного спорту
- Виставка, присвячена подіям російсько-української війни 2014 -2024 рр., експонується у Закарпатському краєзнавчому музеї
- Найбільша кількість українських біженців в Чехії – із Закарпаття
- Уроки мужності започаткували закарпатські нацгвардійці спільно з волонтерами ГО «Крила янголів»
- Гарячка Західного Нілу та інша “екзотика”: які хвороби підстерігають українців?
- Закарпатців запрошують до вищих військових навчальних закладів
- Історія одного пам’ятника: «Коник Пегас»
До цієї новини немає коментарів