Наукова праця про закарпатських заробітчан принесла ужгородській дослідниці міжнародне визнання
Премія «Danubius» була започаткована 2011 року австрійським Федеральним міністерством науки, досліджень і економіки (BMWFW) та Інститутом Дунайського регіону та Центральної Європи (IDM) для відзначення вчених, які домоглися значних досягнень у науковій діяльності, пов'язаній з Дунайським регіоном, повідомляє медіа-центр УжНУ.
Цього року нагороду вручатимуть 14 молодим ученим з країн, які є учасниками Стратегії ЄС для Дунайського регіону – Австрії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Чехії, Німеччини, Угорщини, Молдови, Чорногорії, Сербії, Словаччини, Словенії, Румунії і України.
Цього року Danubius Young Scientist Award для України здобула старший викладач кафедри історії Стародавнього світу та Середніх віків історичного факультету Ужгородського національного університету Оксана Кичак з науковим проектом «Сім'я та сімейний побут трудових мігрантів Закарпаття на початку XXI століття».
Офіційна церемонія нагородження відбудеться в Кремсі (Австрія). Її організовують Федеральне міністерство науки, досліджень і економіки (BMWFW) Австрії та Інститут Дунайського регіону та Центральної Європи (IDM) у рамках Danube Rectors` Conference (DRC) Annual Meeting 2016 «Vision / Knowledge / Prosperity. The Universities' Contribution to EUSDR. Good Practices and Challenges».
Що ж до проекту Оксани Кичак, то в українській етнології (культурній антропології) це перша розвідка як про сім’ю та сімейний побут сучасних заробітчан, так і про її закарпатський варіант початку ХХІ ст. зокрема. Вибір для дослідження Закарпатської області, що межує з 4 країнами – Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, не випадковий, адже, по суті, це «серце Європи», її географічний центр і водночас своєрідне вікно України у Європу. Закарпатець кінця XX – початку XXI ст. – вже за місцем народження, за своєю споконвічною культурною ситуацією – людина порубіжжя. Трудова міграція, в якій він проводить основну частину життя, ще більше посилює це.
Оскільки серед основних критеріїв присудження премії – наукова досконалість та інноваційний підхід до академічної роботи, тематична актуальність праці з питань/проблем Дунайського регіону та її актуальність за межами національних кордонів, то відзначимо, що саме наукова розвідка Оксани Кичак серед десятка українських проектів за рішенням міжнародної комісії була визнана найкращою. У ній до наукового обігу залучено значний обсяг польових матеріалів, зібраних авторкою та студентами-істориками УжНУ впродовж 2007–2015 рр.
Крім того, на історичному факультеті УжНУ з цього року готують бакалаврів центральноєвропейських студій, тому такі міжнародні проекти – це ще одна з можливостей залучення надалі як викладачів, так і студентів до співпраці у межах Стратегії ЄС для Дунайського регіону, повідомляють у відділі міжнародного освітнього та наукового співробітництва УжНУ.
До теми
- В Ужгородській міськраді триває прийом документів на премію за досягнення у галузі культури і мистецтва
- Гурт "Hudaki Village Band" увійшов до списку номінантів на здобуття Шевченківської премії
- Викладач УжНУ, літературознавець та фольклорист Іван Сенько презентував книгу «Слухай, сину…»
- Аліну Паш із Закарпаття номінували на музичну премію Європейського Союзу
- Письменницю з Закарпаття нагороджено Шевченківською премією
- «Нема нічого страшнішого за те, що ховається в темних закутках людської психіки», – письменник, доцент Василь Лавер
- Оксана Луцишина: «Ім’я Шевченка для мене дуже вагоме з багатьох оглядів, і не останнім із них є те, як він розумів біль жіночого життя»
- Літературна премія Angelus: закарпатець Андрій Любка – серед кандидатів на здобуття
- Всеукраїнський літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея – короткі списки
- Свято весни та барв: іноземні студенти УжНУ відзначили Холі (ФОТО)
- Оригінальну та різножанрову виставку в Ужгороді представити угорські митці (ФОТО)
- Перший в історії УжНУ конкурс краси студенток-іноземок став справжньою феєрією
- За виступом команди УжНУ у фіналі Чемпіонату світу з програмування можна буде спостерігати наживо
- В Ужгороді вручать премію «Дебют Срібної Землі»
- «Немає людей, які не можуть співати» – кажуть у вокальній студії УжНУ «Соло міо»
- Письменники Словаччини спілкувалися зі студентами з Ужгородського університету
- Стало відомо чим приваблюватиме абітурієнтів нова спеціальність в УжНУ – культурологія
- Студентка з незвичним іменем здобула корону "Міс ФСН - 2017"
- Для кращого оволодіння азами фаху, студентам демонструють книжкову скарбницю університету в Ужгороді
- Ужгородка Римма Зюбіна визнана найкращою кіноакторкою року
До цієї новини немає коментарів