Приписна кампанія та укладання декларацій про надання ПМД між пацієнтом та сімейним лікарем стартували в Ужгороді

Це означає, що після оголошення Міністерством охорони здоров'я так званої приписної кампанії українці мають знайти собі сімейного лікаря або терапевта чи педіатра для своєї дитини і підписати з ним декларацію.
В Ужгороді вже розпочалася приписна кампанія та укладання декларацій про надання первинної медичної допомоги між пацієнтом та сімейним лікарем: амбулаторії сімейної медицини у місті створені ще 4 роки тому, тож, на відміну від багатьох міст України, ужгородці вже можуть обрати лікаря та підписати з ним декларацію. Відтак лікар стає агентом сім’ї в системі охорони здоров’я і отримує державне фінансування за кожного пацієнта, який уклав декларацію.
Укласти декларації із сімейним лікарем потрібно до 30 червня 2018 року.
Мережа закладів первинної медичної допомоги в Ужгороді
Для надання первинної медичної допомоги ужгородцям у місті працюють 8 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини в кожному мікрорайоні міста:
Амбулаторія №1 (вул. Другетів, 7) - завідувач Бокшан Марія Степанівна. Номер телефону реєстратури - 61 59 39;
Амбулаторія № 2 (вул. Гранітна,8а) - завідувач Здрінко Галина Василівна. Номер телефону реєстратури - 66 86 23;
Амбулаторія №3 (вул. Паризької Комуни, 2) - завідувач Шпонтак Мар’яна Іванівна. Номер телефону реєстратури - 66 09 19;
Амбулаторія № 4 (вул. Іштвана Сечені, 50) - завідувач Удод Тетяна Миколаївна. Номер телефону реєстратури - 2 87 64;
Амбулаторія №5 (вул. Челюскінців,10) - завідувач Кісельова Ніна Володимирівна. Номер телефону реєстратури - 66 46 24;
Амбулаторія №6 (вул. Василя Боженка,4) - завідувач Пшенична Тетяна Вадимівна. Номер телефону реєстратури - 3 71 51;
Амбулаторія №7 (вул. Перемоги,161) - завідувач Анталовська Еліна Георгіївна. Номер телефону реєстратури - 65 08 33;
Амбулаторія №8 (вул. Грибоєдова,20в) - завідувач Сабадош Вікторія Михайлівна. Номер телефону реєстратури - 64 22 52.
Усі амбулаторії оснащені медичним обладнанням та комп'ютерною технікою, у кожній працюють фахові сімейні лікарі, які надають кваліфіковану медичну допомогу дорослим та маленьким ужгородцям.
П’ять амбулаторій капітально відремонтовані, у них створено комфортні умови як для пацієнтів, так і для лікарів, оновлення ще трьох амбулаторій Ужгородська міська рада запланувала в цьому році.
Інформація про сімейних лікарів міста найближчим часом буде розміщена на сайті Ужгородської міської ради та в ЗМІ.
Переваги реформування первинної медичної допомоги для пацієнтів
Кожен може обрати свого лікаря незалежно від місця проживання та реєстрації.
Сімейний лікар (педіатр, терапевт) вирішуватиме 80% медичних звернень пацієнта одразу в амбулаторії (базові обстеження, аналізи, лікування гострих та хронічних станів).
Персоналізація відповідальності за здоров’я пацієнта: лікар відповідає за профілактику, визначає ризики, проводить вакцинацію, видає медичні довідки та лікарняні листи, виписує рецепти для хронічних хворих та за програмами реімбурсації (відшкодування вартості окремих видів ліків).
Сімейний лікар за потреби направляє пацієнта на консультацію та лікування до спеціалізованого та високоспеціалізованого закладу (при цьому держава покриває всі витрати на обстеження та лікування).
Інформація про стан здоров’я пацієнта зберігатиметься в електронній системі. При зміні лікаря вся інформація про пацієнта буде доступною іншому фахівцю.
Надання медичної допомоги для пацієнтів стане більш кваліфікованим та ефективним.
У разі переїзду чи незадовільного сприйняття якості медичних послуг людина зможе укласти декларацію з іншим лікарем. Попередня угода за таких умов автоматично скасовуватиметься. За потреби українці можуть звертатися до фахівців там, де їм це буде зручно, - необхідності відвідувати лікаря за місцем реєстрації чи проживання не буде.
Переваги для лікарів
Із 2018 року лікарі первинної ланки отримуватимуть фінансування за новою моделлю – щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким цим лікарем укладено договір.
Лікар мотивований займатися профілактикою захворювань та попередженням ризиків невідкладних станів (чим менше звернень, тим менше роботи, а кошти надаються за пацієнта, незалежно від кількості його звернень).
Мотивація професійного зростання – чим більше лікар надасть якісних медичних послуг, тим більше він матиме пацієнтів та, відповідно, фінансування.
Сімейний лікар отримає обладнане робоче місце та медичне обладнання для надання якісних медичних послуг.
Джерело: Прес-служба Ужгородської міськради
До теми
- Що означає цифра на фасаді колишньої мерії Ужгорода?
- У січні в Ужгороді народилися 91 дівчинка та 103 хлопчики, серед яких — одна двійня
- Перший пам’ятник Ужгорода
- Безпечна вода і гідні санітарні умови як основа здоров’я дітей: UNICEF та NEEKA посилюють співпрацю в Ужгороді
- В Україні зростають ціни на житло у 2026 році: на якому місці Ужгород в рейтингу?
- Підтримка ВПО з Луганщини: в Ужгороді відбувся візит до гуманітарного штабу Новоайдарської громади
- "Не маємо залишати сім'ї сам на сам із болем": в Ужгороді вийшли на акцію-нагадування про полонених і зниклих безвісти
- Втрачений Ужгород: про що писали міські газети 100 років тому, у січні 1925 року
- Дитячі голоси вітають ужгородців у міському транспорті
- Ужгородський скансен у 2025 році: понад 110 000 відвідувачів, 800 екскурсій, 50+ виставок і 60 подій
- Новорічне порося. Як Ужгород святкував Новий рік 100 і більше років тому?
- Першими новонародженими 1 січня 2026 року в Ужгороді стала двійня дівчаток
- Богдан Андріїв: "Із Новим роком! Хай 2026-ий принесе Україні Перемогу, мир і довгоочікуване повернення всіх, хто зараз далеко – на фронті чи вимушено за кордоном"
- Богдан Андріїв: «Щиро вітаю із Різдвом! Нехай у кожній оселі панують злагода, тепло і віра в Перемогу»
- Військових в Ужгородській міській лікарні волонтери пригостили кутею
- НПП «Синевир» став місцем проведення ретриту психологічної підтримки для родин Захисників України
- В Ужгородському перинатальному центрі у листопаді з’явилися на світ 162 малюки
- У жовтні в Ужгородському перинатальному центрі народилися 90 дівчаток і 90 хлопчиків
- Світло пам’яті на Пагорбі Слави в Ужгороді
- Карета швидкої допомоги «Оксана»: артефакт війни – в Ужгородському замку

До цієї новини немає коментарів