Закарпатська поліція провела 4 круглі столи з ромськими громадами краю
Сьогодні, 3 липня, троє заступників начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області – Володимир Улинець, Іван Пеняк та Ярослав Лебович провели «круглі столи» з представниками ромських громад в Ужгородському, Мукачівському, Тячівському та Хустському відділах поліції. Темою зустрічі стало посилення співпраці поліції та чисельної на Закарпатті ромської громади, яка налічує більше 56 тисяч осіб, що проживають в 75 населених пунктах області. Крім цього, до обговорення питання посилення комунікації між правоохоронцями та ромами долучилися керівники місцевих прокуратур, а у Мукачеві – СБУ.
В обласному центрі Закарпаття Володимир Улинець зустрівся з керівництвом поліції Ужгородського куща та представниками ромських громад Ужгородщини, Перечинщини та Великоберезнянщини. Іван Пеняк провів аналогічну зустріч в Мукачівському відділі поліції, де зібралися представники Мукачівщини, Свалявщини та Воловеччини. Ярослав Лебович взяв участь аж у двох «круглих столах», де зустрілися та поспілкувалися представники Хустського, Іршавського, Міжгірського, Тячівського та Рахівського районів.
До кінця тижня такі зустрічі поліція планує провести у Берегівському районі, де до обговорення актуальних питань долучиться і ромська громада Виноградівщини.
На порядок денний винесли три головні питання, а саме інформування працівників поліції про всі злочини, які вчиняються проти ромського населення, про всі внутрішні міграції численних груп людей та надання дільничними правових консультацій громаді.
На всіх зустрічах наголосили, що Національна поліція охоплює всю територію України і, якщо закарпатцям стало відомо про неправомірні дії щодо їх рідних чи знайомих на території інших областей, то звертатися можна до найближчого відділу чи відділення поліції, або до свого дільничного офіцера. Інформування, як пояснили представникам ромських громад, буде відбуватися дуже швидко, і поліція інших областей одразу приступить до розслідування за фактом звернення.
Крім цього, присутнім пояснили важливість інформування дільничного офіцера у випадку, коли велика група осіб з ромських поселень покидає межі Закарпаття і тимчасово перебуває на території інших областей. Керівництво поліції розповіло, що так варто зробити для того, щоб місцева поліція звертала увагу на новоутворені поселення під час патрулювань і дільничні могли відвідати людей та допомогти їм у разі виникнення питань.
Також важливу увагу приділили темі правової підтримки і допомоги ромській громаді з боку правоохоронців. Деякі питання були вирішені прямо під час зустрічей, до допомоги також активно долучилися представники прокуратури.
Відділ комунікації поліції Закарпатської області
До теми
- “Втрачений Ужгород”: про що писали місцеві газети 100 років тому
- Ціновий фон: закарпатський ринок у загальноукраїнській тенденції сезонного підвищення і зниження
- 6 нових прогресивних відділень Ужгородської міської багатопрофільної клінічної лікарні - до послуг пацієнтів
- На Закарпатті школярі вчилися спостерігати за птахами та досліджувати кліматичні зміни
- "Я хочу, щоб дитина бачила, що таке сім'я": історія прийомної мами Ольги Мурашко
- Музикант Шандор Шрайнер запрошує сьогодні на ювілейний концерт-бенефіс «Музика мого життя»
- Від фронту до Закарпаття: як гуманітарна місія «Проліска» створює умови для життя в тилу
- "Я тут, щоб захищати вільний світ" - уйгур Каюм з Канади приєднався до 101 бригади територіальної оборони
- Сім місяців на позиціях із мрією зробити коханій пропозицію: історія бійця мотопіхотного батальйону 128 огшбр
- В Ужгородському замку завтра проведуть пригодницький квест для школярів: «Перелітні птахи»
- ТОП-10 українських письменників, які писали про Закарпаття
- “Золота година” для серця: як в Ужгороді рятують пацієнтів з інфарктом і повертають до життя
- В Ужгороді подарують вишиванки пораненим військовим
- У рамках урочистого відкриття п’ятизіркового готелю Apartel Kosyno Family Resort було встановлено Рекорд України — «Найвищий в Україні крокембуш»
- Ужгород отримав 13 нових цифрових маршрутів, створених школярами
- «Взаємна турбота” – Рух підтримки закарпатських військових реалізовує соціальний проєкт на Закарпатті
- 185 малюків народилися у квітні в Ужгороді
- «День бабака» на передовій: Герой України Олексій Михайлов – про досвід перебування на «нулі» протягом майже одного року
- В Ужгороді презентували книгу «Карпатські контрасти»: про що вона
- Перевірка овочів та фруктів на вміст нітратів в Ужгороді: чи фіксують у них перевищення рівня токсичності

До цієї новини немає коментарів