Закарпатських учителів-пенсіонерів планують перевести на строкові договори

Закарпатських учителів-пенсіонерів планують перевести на строкові договори

 

Міністерство освіти цьогоріч планує перевести на строкові договори понад 70 тисяч педагогів-пенсіонерів.

Як йдеться у відповіді МОН на запит Суспільного, нині в Україні працюють 70 338 педагогів, які отримують пенсію за віком. Згідно з попереднім повідомленням міністерства, усі вони будуть переведені на трудові договори терміном на один рік, після чого термін дії угоди може бути подовжено.

У МОН запевнили, переведення на строкові договори передбачатиме збереження всіх умов праці, які були у вчителя. Зокрема, це стосується зарплати, посади та графіку роботи.

Згідно з оприлюдненим на сайті МОН повідомленням, навчальні заклади мають поінформувати всіх учителів, які отримують пенсію за віком, про їхнє переведення на строкові договори до кінця поточного місяця, а укласти договори мають встигнути до 1 липня.

Після того, як однорічний контракт добіжить кінця, наступні договори можуть укладатись зі вчителями-пенсіонерами на більш тривалий період — до трьох років. Кількість таких пролонгацій не обмежується. При цьому рішення про продовження співпраці після закінчення першого строкового договору директор навчального закладу ухвалюватиме самостійно. 

МОН планує перевести на строкові договори понад 70 тисяч учителів-пенсіонерів, пише Ярослав Прищепа, Суспільне.

"Якщо ж педагог за власним бажанням відмовиться переходити на контрактні умови роботи, то навчальні заклади керуватимуться пунктом 3 розділу X (Прикінцеві та перехідні положення) Закону України "Про повну загальну середню освіту" (підпункт 1 — керівники, підпункт 2 — інші педагогічні працівники)", - наголосили в міністерстві.

У МОН також додали, що якщо керівництво школи вирішить звільнити вчителя, а він оскаржить своє звільнення у судовому порядку, то у разі доведення порушення процедури навчальним закладом викладач матиме право отримати передбачену законодавством компенсацію. Зокрема може йтися про відшкодування судових витрат і виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Що відомо

  • 13 березня президент Зеленський схвалив проєкт нового закону "Про повну загальну середню освіту".
  • 16 січня 2020 року Верховна Рада 327 голосами підтримала законопроєкт, а 18 березня він набув чинності.
  • Закон передбачає, зокрема, зміни умов роботи вчителів-пенсіонерів та обмеження максимального терміну перебування директорів на посаді в одному навчальному закладі двома термінами по 6 років.

 

23 квітня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів