Ганна Ломага з Держпродспоживслужби при перевірці базарів: "Виконувати вимоги щодо роботи ринків мають не тільки продавці, а й покупці!" ФОТО

Як повідомила наше видання начальниця відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ужгородського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області Ганна Ломага, оскільки з 29 квітня 2020 року набирала чинність Постанова головного Державного санітарного лікаря України № 14 від 27.04.2020 року, в Чопській міській раді було проведено позачергове засідання ТЕБ та НС, на якому було вирішено розпочати роботу міських ринків із здійснення торгівлі харчовими продуктами з 29.04.2020 року за умови неухильного виконання вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19 при здійсненні торгівлі харчовими продуктами на міських ринках, які зазначені у даній Постанові.
Відповідно було створено тимчасову комісію з перевірки дотримання вимог щодо профілактичних заходів протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) при здійсненні торгівлі харчовими продуктами на міських ринках.
На території Ужгородського району зареєстровані 2 агропродовольчі ринки.
На виконання вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19 при здійсненні торгівлі на агропродовольчих ринках Ужгородського району та міста Чоп, відповідно до вищезгаданої постанови, спільно з Ужгородським РВП ужгородського ВП було проведено перевірку ринку « Семираміда» с. В Лази, мікрорайон Східний б/н ( всім відомий як оптовий ринок Краснодонців), а 30.04.2020року разом з тимчасовою комісією – ринок ТОВ «Агора» м. Чоп.
«При перевірці цих ринків виявлено, що на територію відвідувачі (частково) та продавці допускаються в масках, на вході наявні диспансери з антисептиками. Кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території, не перевищувало 1 покупець на 10 м кв торгівельної площі. Відстань між робочими місцями витримувалась. Місця торгівлі частково обладнані захисними екранами», - уточнила Г. Ломага.
Зі слів продавців, проведення контактних поверхонь здійснюється кожні 3 години, а 2-3 рази на день територія. Неконтрольована (стихійна) торгівля на прилеглій до ринків територій на період рейду не спостерігалась.
Директори забезпечили інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень, які необхідно дотримуватись та щодо профілактики корона вірусної хвороби.
Проходження безконтактного температурного скринінгу на обидвох ринках не здійснювався, так як відсутній безконтактний термометр. «У зв’язку з виявленими порушеннями, а сам неможливістю здійснення безконтактного температурного скринінгу та часткове встановлення захисних екранів, було запропоновано закрити ринки до усунення порушень. Станом на 18 годину 30.04.2020 року, згідно з повідомлень директорів агропродовольчих ринків, безконтактні термометри закуплені, захисні екрани встановлені», - уточнила начальниця.
Водночас, з її слів, здивувало безвідповідальне ставлення людей, а саме відвідувачів до встановлених обмежень. «Як нам усім потрібно було відкриття ринків і, здавалося б, якщо їх відкриють, то всі громадяни свідомо будуть дотримуватись встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись, так ні! Не все так просто. Тут кожен сам по собі. На зауваження наших спеціалістів, щоб оділи маску – чуєш, м’яко кажучи, некрасиву відповідь. Чого ж нам потрібно дотримуватись і чи дійсно це так важко? Так! Адже згідно з постановою Головного державного санітарного лікаря України необхідно дотримуватись наступних пунктів:
- Наявність реєстрації агропродовольчого ринку, як оператора ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
- Допуск працівників агропродовольчого ринку, продавців і відвідувачів на територію агропродовольчого ринку здійснювати виключно за наявності вдягнутої медичної маски (у тому числі виготовленої самостійно) або респіратора та проходження безконтактного температурного скринінгу.
- Наявність на кожному вході (вїзді) на територію агропродовольчого ринку диспенсерів з антисептиком.
- Кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території агропродовольчого ринку, не повинна перевищувати кількості, з розрахунку один покупець на 10 метрів квадратних торгівельної площі ринку.
- Відстань від між робочими місцями продавців складає не менше трьох метрів, місця торгівлі обладнані захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику.
- Проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торгівельні місця – в кінці кожного робочого дня.
- Відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до агропродовольчого ринку території.
- Забезпечення постійного інформування відвідувачів агропродовольчого ринку щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватись та щодо профілактики коронавірусної хороби COVID-19.
- Агропродовольчим ринком забезпечується контроль за дотриманням вимоги щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19 та оперативне усунення порушень. (Це пункти з постанови).
«Тепер виникають запитання... Нам все ж таки потрібні ринки? Ми зможемо дотриматись цих вимог? Чи нам легше прожити без них. На це запитання повинен відповісти кожен сам собі. І, йдучи на ринок та усвідомлюючи те, що сьогодні так склалося, що ми маємо дотримуватись цих умов, виконувати їх! Але виконувати їх мають не тільки продавці, а й покупці! Інакше ринки будуть закриті», - додала Г. Ломага.
Вона також повідомила, що спеціалісти Держпродспоивслужби здійснюють щоденний контроль умов дотримання всіх пунктів постанови на зареєстрованих агропродовольчих ринках Ужгородського району та м. Чоп. Якщо хоча б одна умова буде не дотримана, на жаль, ринок буде закритий.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі



До теми
- Сьогодні на Закарпатті стартує Український тиждень імунізації
- Михайло Маркович: «За старими фотографіями — велика історія і зниклий світ, який треба відкривати»
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Подорож потягом з України до країн ЄС без тривалих зупинок на кордоні, пересадок та очікувань. Для мешканців Ужгорода це незабаром стане реальністю
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «Ми не готуємо солдатів, ми готуємо патріотів» – Олександр Сіденко про нову модель предмета «Захист України»
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
До цієї новини немає коментарів