Від казок до ІТ-кар’єри: закарпатець Андрій Антонов та його мобільний застосунок із українськими казками
Андрій закінчив Київську державну академію водного транспорту за спеціальністю “Судноводіння”, одружився з Юлією, відтак пара вирішила змінити столицю на менше місто, аби там народити дітей. Повернулися в Мукачево, тут народилися Міа і Флора, а понад рік тому родина переїхала до Берліна, де Андрій працює програмістом, – пише Varosh.
ІТ-сфера почалася після … чаю. Насправді, хлопець подався в ІТ через невдалу спробу в бізнесі. Вони з партнером запустили інтернет-магазин китайського чаю, відкрили офлайн-точку, де готували якісні чай та каву. Проте це був шалений 2014-й, тож не всім було до чаю.
«Ми тягнули цю справу майже рік. Курс долара невпинно зростав, а нам періодично треба було поповнювати запаси чаю. Одного дня ми з другом зрозуміли, що наразі цей шлях не приведе нас у світле майбутнє, і ми доволі успішно продали нашу справу як “готовий бізнес під ключ”. Коли я вже знав, що більше не можемо займатися чаєм, а сім’ю треба підтримувати, вирішив пуститися берега і почав вивчати програмування».
Він цілковито самотужки освоїв програмування. Шукав вакансії, а знайомий рекомендував, мовляв, значно легше знайти роботу, якщо є портфоліо з власними розробками. Тому треба було вигадати цікавий застосунок. Андрій спитав поради у того ж знайомого, а він і розповів, що шукає для дворічного сина казки українською. Тож виникла ідея! За два тижні майбутній програміст створив застосунок “Казки з дитинства” для Android, залив на Google Play, розіслав лінк друзям і близьким. Проте активність була незначна, автор жартує, що тільки родичі завантажували. Фейсбук ще не був популярним в Україні, тому не вдалося одразу просунути свій продукт.
Та одного дня стався активний стрибок – за дві доби “Казки з дитинства” завантажили близько 1000 разів. Виявляється, хтось поширив у групі “И так поймут”, яка пропагує і захищає українську мову, український контент. Це був кльовий імпульс. За певний час застосунок сягнув до ТОП-пошуку і тривалий період залишався на перших позиціях за запитами “казки”, “казки українською”.
Тож проєкт допоміг Андрію знайти першу роботу. Його ІТ-діяльність розвивається, але казки залишаються тим першим символічним досвідом, який не тільки змінив життя, а й став соціальною ініціативою, що популяризує українську мову. Тому Андрій підтримує програму, оновлює функціонал, наповнює бібліотеку. Він чотири рази переписував застосунок з нуля, покращував, модернізував, експериментував зі свіжими ІТ-фішками, додавав нові твори.
Сьогодні платформа казок – це:
- 159 творів і кількість зростає,
- 71 казка супроводжується аудіоверсією,
- 80 народних казок,
- 79 авторських казок,
- 49 – від українських класиків,
- 30 – від сучасних авторів.
- близько 50 тисяч завантажень на Android,
- народні казки взяті з відкритих джерел, всі сучасні автори дали дозвіл на користування,
- 70-80 % трафіку припадає на аудіоказки,
- віднедавна завантажити можна вже не тільки на Android, а й на IOS,
- читати й слухати можна і без інтернету.
Кілька тижнів тому айтішник написав у фейсбуці про нові можливості додатку. І позитивно відгукнулися не тільки читачі, а й автори, які запропонували свої казки.
«За останні два тижні мені написали близько десяти авторів, серед них, наприклад, Жанна Хома з Мукачева. Це прикольний досвід, якого я не очікував. Адже кілька років тому я шукав молодих авторів, але тоді якось у мене не складалося. А тепер вони самі до мене звертаються, що ось, буду радий, якщо мої казки потраплять у ваш застосунок».
Одна пані запропонувала додати “Колискову” Віктора Павліка. Андрій написав артисту і той особисто дозволив завантажити. Ще одна жінка запитувала про пісню Тіни Кароль, але її PR-група досі не відповіла.
Тож довкола “Казок з дитинства” гуртується спільнота, є інтерактив, люди завантажують, поширюють у соцмережах, пишуть свої пропозиції, надають власні твори і навіть пропонують озвучити для аудіоверсії, бо це їхня мрія з дитинства – начитати казки.
Застосунок може стати в нагоді діаспорам по всьому світу, аби українські діти за кордоном слухали й читали рідну літературу. Це ж дуже зручно: 159 творів в одній епці, а кількість повсякчас зростає.
Аудіоказки класно слухати в дорозі або всією родиною перед сном. Це комфортніше, бо не відволікаєшся на відео в телефоні.
«Аудіоформат – це насправді дуже зручно. Коли їздимо з сім’єю кудись на вихідні, діти у возику слухають аудіоказки. Нещодавно додалося багато нових друкованих творів, то читаю донькам вечорами. Тепер і в мене є змога користуватися своєю роботою».
Застосунок був безкоштовним, є і буде. Андрій каже, що це волонтерський проєкт, соціальна ініціатива на підтримку українського контенту.
«Можна вставляти відеорекламу між кожним екраном, тоді це приноситиме якісь цікаві гроші. Але реклама дуже псує якість застосунку. Я не планую його монетизувати – це принципова позиція. Моя головна мета – популяризація української мови, українських казок».
Завантажити Казки з дитинства на IOS тут, а на Android тут.
Евеліна Гурницька, Varosh
До теми
- Сьогодні в Ужгороді презентують «Казки Закарпаття в записах Івана Хланти»
- В Ужгороді презентували словацькі казки, написані дітьми (ВІДЕО)
- У Центрі культури ознайомлять діток внутрішньо переміщених осіб із казковим світом Закарпаття
- В Ужгороді записують аудіоказки для дітей
- В Ужгороді видадуть художні твори легкою мовою
- Тексти п’яти закарпатських казок адаптували для людей, які мають труднощі з читанням
- В Ужгороді представлять проєкт «Казки Закарпаття. Легка мова»
- Закарпатські казки видадуть легкою мовою
- Галину Малик із Закарпаття номінували на Міжнародну премію Ганса Крістіана Андерсена (ВІДЕО)
- Ужгородський письменник Олександр Гаврош видав збірку дитячих історій “Казки для Елізи”
- Ужгородка записує аудіоказки українською та іноземними мовами для ютуб-каналу
- Закарпатець створив безкоштовний телефонний додаток, де зібрано майже 200 казок
- Материнство, яке надихає: як мукачівка почала писати казки для сина, а зараз їх читає уся країна
- "Казки і казкарі" ужгородця Гавроша — "дуже цінна наукова робота"
- «Казки і казкарі»: в Ужгороді презентують книжку літератора Олександра Гавроша
- Казки повертають всіх нас у світле, радісне й безтурботне дитинство!
- Перед презентацією нової книжки в Ужгороді закарпатський автор проведе низку акцій у Тернополі
- В Ужгородській центральній міській бібліотеці розповідали "Казки та легенди з-під Хустського замку"
До цієї новини немає коментарів