7 помилок у догляді за кактусами, через які вони можуть просто загинути

7 помилок у догляді за кактусами, через які вони можуть просто загинути
Деякі помилки у догляді за кактусами можуть бути дуже шкідливими для них.

 

Кактуси належать до невибагливих рослин, але це не означає, що за ними можна не доглядати. Створити відповідні умови для квітки зовсім не складно, головне — враховувати усі особливості обраного виду, інформує Ukr.Media.

Зимова пересадка

Світловий день з вересня і до кінця березня відрізняється невеликою тривалістю, крім того, у цей період недостатньо інтенсивне освітлення. За таких умов коренева система сукулента не зможе розвиватися і вбирати вологу з ґрунту. Через це квітка припинить зростати, а її коріння, що постійно знаходиться у вологому ґрунті, почне гнити. Зимова пересадка може закінчитися загибеллю рослини. Щоб зберегти зеленого вихованця, пересадіть його у новий горщик навесні або на початку літа.

Велика ємність

Горщик для кактуса потрібно вибирати виходячи з розмірів його кореневої системи. Якщо його корінці маленькі, придбайте відповідну для них ємність, відмовившись від горщика "на виріст". Якщо проігнорувати це правило і пересадити квітку у занадто велику ємність, після поливу у ній завжди буде закисати ґрунт. Згодом це призведе до появи грибкової інфекції і загнивання кореневої системи. Крім цього врахуйте, що кактуси, що зростають у невідповідних за розміром горщиках, ніколи не квітнуть.

Не той ґрунт

Кактусам комфортно у пухкому і легкому ґрунті з низьким рівнем кислотності (pH 4,5-6). Якщо посадити сукулент у невідповідну землю, наприклад, у звичайний ґрунт з городу, його коренева система буде погано розвиватися, через що рослина може загинути. Можна приготувати ґрунтову суміш, але зробити це непросто, тому що її склад повинен залежати від виду і віку рослини. Набагато легше купити спеціальну суміш для сукулентів, яку можна знайти у будь-якому квітковому магазині.

Жорстка вода

Для поливу кактусів можна використовувати тільки м'яку відстояну, бутильовану або дощову воду. Важливо, щоб використовувана рідина була кімнатної температури. Якщо використовувати занадто жорстку воду, надлишки солей кальцію та інші домішки, що містяться у ній, почнуть потрапляти у кореневу систему кактуса і осідати на його основі. Це погіршить стан рослини, а також знизить її декоративність.

Південні вікна

Усі кактуси — світлолюбні рослини. Але багато квітникарів не враховують той факт, що за природних умов сукуленти зростають на скелях або серед колючок, які служать захистом від прямих сонячних променів. Вирощуючи кактуси вдома, не виставляйте їх на південне вікно. Для нормального розвитку цим квітам необхідне розсіяне світло, тому вибирайте східне або західне вікно. Квітку можна ставити на південному підвіконні лише у тому разі, якщо вона буде захищена від світла щільним тюлем або римською шторою.

Регулярний полив

Деякі сукуленти потрібно зволожувати не частіше 1 разу на місяць, тому регулярно поливаючи кактус разом з іншими домашніми квітами, ви ризикуєте втратити рослину вже через кілька тижнів. Обов'язково враховуйте, що режим поливу багато у чому залежить від різновиду кактуса, а також від пори року. Тому, купивши квітку, вивчіть її особливості і намагайтеся завжди дотримуватися правильного режиму поливу. Якщо виникнуть складнощі з ідентифікацією рослини, розташуйте її фото на форумі або у тематичній групі, і її учасники обов'язково підкажуть назву сукулента.

Мало повітря

Сукуленти полюбляють свіже повітря, тому не тримайте їх у замкнених та погано провітрюваних приміщеннях. Ставити квітковий горщик на відкрите вікно або балкон теж не варто, оскільки у подібному місці на рослину будуть постійно впливати протяги. Це також матиме негативний вплив на квітку. Щоб кактусу було комфортно, намагайтеся якомога частіше провітрювати кімнату, стежачи за тим, щоб квітковий горщик не стояв на шляху потоку холодного повітря.

 

26 серпня 2020р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів