На Закарпатті побудують нову автомагістраль на 212,5 км

На Закарпатті побудують нову автомагістраль на 212,5 км
На Закарпатті від кордону з Польщею до кордону з Румунією побудують автомагістраль. "Підкарпатська магістраль", або дорога Лубня-Ясіня — автошлях, що проходитиме під Карпатським хребтом. Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький.

 

"Якщо дорога від Ужгорода до Рахова із виходом на Івано-Франківську область можна умовно вважати нижньою дорогою Закарпаття, то "Підкарпатська магістраль" стане верхньою дорогою", — зазначив Білецький.

Протяжність магістралі — 212,5 км

За словами заступника голови ОДА, протяжність магістралі складе приблизно 212,5 км. До неї увійдуть деякі автошляхи державного та місцевого значення загального користування:

  • О 070202 (Львів – Самбір – Ужгород) – Лубня – держкордон з Польщею (7,2 км);
  • Н-13 Львів – Самбір — Ужгород (10,8 км);
  • Ужок – Нижні Ворота (41,0 км);
  • Т-07-18 Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я (44,6 км);
  • Т-07-20 Міжгір’я — Синевир (15,4 км);
  • О 070603 Синевир – Колочава (10,8 км);
  • О 070602 Колочава – Усть-Чорна (24,6 км).

Дорога проходитиме через туристичні курорти

"Підкарпастька магістраль" братиме свій початок від переходу на українсько-польському кордоні Лубня – Волосате. "Далі спускаємось униз дорогою Ужок – Підполоззя і маємо виїзд на цікаві туристичні об’єкти (Лінія Арпада) і гірськолижний курорт (Красія). Рухаємося до Боржавського хребта, де туриста можуть зацікавити існуючі та перспективні гірськолижні курорти (Ізки, Пилипець, Подобовець). Минаємо "Мале карпатське коло", що дає можливість відвідати курорти Славська на Львівщині, а на Закарпатті — озеро Синевир, водоспад Шипіт, село Колочаву", — розповів Мирослав Білецький.

За словами заступника голови ОДА, дорога проходитиме й через урочище Свидовець до смт. Ясіня, зокрема на гірськолижний курорт "Драгобрат", що поруч з Івано-Франківською областю, де розташований гірськолижний курорт "Буковель". "З Ясіня також через с.Лазещину є можливість для піших туристів почати сходження на найбільшу вершину Карпат – Говерлу", — додав Білецький.

Нова дорога об'єднає майже всі райони Закарпаття

Автошляхом Лубня – Ясіня з’єднають майже всі райони Закарпаття: гірськолижні курорти, національні парки, закарпатські туристичні локації та три області України. Вона матиме і міждержавне значення, оскільки, буде можливість виходу на Польщу, а через "Мале карпатське коло" — на Румунію.

Суспільне Закарпаття

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

19 квітня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів