Колекціонер радіотехніки відкриває музей для меломанів на Закарпатті
На Закарпатті колекціонер Петро Дербаль відкриває музей на основі своєї збірки радіотехніки: гратиме ретро-музику на приймачах світових брендів від 30-х років минулого століття. Про це колекціонер розповів під час відкритої екскурсії для журналістів і блогерів, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Петро Дербаль живе у Сваляві — курортному селищі на Закарпатті, відомому мінеральними водами. Він все життя колекціонує радіотехніку — має велику збірку, що нараховує близько 300 експонатів. Тут радіотехніка зі всього світу, і що примітно — усі речі у робочому стані, на них можна слухати музику та ловити радіохвилі.
Зараз Дербаль на пенсії, раніше чоловік займався ремонтом телевізорів та радіоапаратури.
“Колекцій, схожих на мою, в Україні є кілька - у Києві, Харкові, Вінниці, але у колег там - переважно техніка з просторів Радянського Союзу та братніх республік. Я ж можу похвалитися великою кількістю експонатів з Америки, саме тої країни, де радіо почало розвиватися із найбільшим розмахом у першій половині XX століття,” - розповів Дербаль.
Усі ці ексклюзивні речі колекціонер десятиліттями купував та вимінював у США, Німеччині, потім реставрував, бо багато чого отримував у неробочому стані.
Серед цікавих експонатів, на які він звертає увагу туристів, — це “ролс-ройс” у світі радіотехніки — апарат фірми SCOTT Custom Built, перші приймачі фірми RSA, німецькі та швейцарські радіо, навіть пристрій японської фірми — його колекціонер купив із норвезької рибацької шхуни, рибалки його застосовували для прийому радіосигналів. Багато, звісно, у Дербаля радянської техніки. Цікава його розповідь про те, як з'явилися такі магнітофони, як “Дніпро” в радянській Україні: виявляється, однойменний завод постав з етапованого з Німеччини заводу радіотехніки після війни. Завод вивезли з Німеччини і вже в УРСР почали виготовляти “свої” магнітофони.
Вражають також експонати так званої елітної радіотехніки — це радіоконсолі та радіобари відомих брендів PHILCO, Zenith Long Distance, Blaupunkt, Telefunken, Farnsworth... Колекціонер розповів, що зараз багато хто з поважних людей бажає мати такі програвачі у себе вдома, особливо їх цінують меломани. Своїм туристам на екскурсіях Дербаль пропонує послухати різну музику на програвачах — має велику підбірку платівок та дисків із колекціями блюзу, джазу та року. Також в приватному музеї колекціонера можна ловити радіохвилі на старих приймачах та оцінювати якісь звуку та їхній вінтажний дизайн.
До теми
- «У мене немає страху, навіть коли обстрілює танк, – обтрусив пилюку й працюю далі…» Історія бійця 128-ї бригади Роберта
- «Ми сдайомся, нє стрєляйтє!»: як захисники 128-ї бригади брали окупантів у полон
- Штурмовик Іван Пайда. Герою з Ужгорода назавжди 39
- Цензура часів СРСР, листи з Індійського океану та впізнаваність голосу. Осип Лобода про роботу на радіо на Закарпатті
- Жіночий клуб «Натхненна» – простір, де жінки разом відпочивають і розвиваються
- «Я не поважав би себе, якби не пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Олександра
- Закарпатський клуб стійких медіа: працюємо за будь-яких умов
- «Я знищую ворогів із радістю…» Історія бійця 128-ї бригади
- «За чотири дні наш розрахунок знищив дронами три російські гармати…» Історія Шеви зі 128-ї бригади
- "Це була моя мрія – бути на вершині гір" - Андрій Солдатенко про поїздки для військових у Карпати
- Гуцульський сердак: голка, нитка і щира молитва
- «Мені захотілося зробити щось корисне для своєї країни, тому я тут…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Навіть якщо людина повернеться з війни цілою зовні, всередині вона буде сильно поранена" — Ярослав Галас
- «Я розумію, як ефективно нищити дронами ворога – знаю наперед, куди побіжить ворожий піхотинець…» Історія бійця 128-ї бригади
- Закарпатський леквар допомагає збирати на дрони
- «Найбільше на війні хвилює тиша». Закарпатський гвардієць розповів про перший бій, поранення і найбільші хвилювання на фронті
- «Ми супроводжуємо бійців на всіх етапах служби». Гвардійські психологи розповіли про свою роботу
- Двічі поранений прикордонник "Кардинал" готовий боротися до самої перемоги
- «Війна колись закінчиться, мої рідні повернуться в Україну, і я знову піду будувати хмарочоси…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Ми всі розуміли, що виконуємо свій обов'язок": нацгвардієць Сергій Зайченко розповів про оборону під Покровськом
До цієї новини немає коментарів