Тривають восьмі Дні України у Словаччині

Програма насичена – культурно-мистецькі та спортивні заходи, гастрономія, презентація міст та крос-прикордонні проєкти з Україною, а також «Словацько-український форум», традиційно орієнтований на співпрацю бізнесу і місцевої влади, розвиток туризму, економіку, співпрацю в галузі освіти, безпеку місцевого самоврядування та програми фінансової підтримки розвитку транскордонного співробітництва.
У відкритті форуму в центрі культури «Kulturpark» взяла участь і делегація Ужгородської міської ради – міський голова Богдан Андріїв, секретар міської ради Арсен Мелкумян, депутат міської ради Григорій Шевчук, начальниця управління міжнародного співробітництва та інновацій Вікторія Тарахонич, її заступниця Вікторія Білас.
У вітальному слові міський голова Богдан Андріїв, який є і головою Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України, побажав успіхів форуму та подякував уряду Словаччини, всьому словацькому народові за допомогу Україні – військову, технічну, гуманітарну, за реабілітацію українських воїнів, прихисток українських громадян, які покинули свої домівки через війну. Особисту подяку висловив Генеральному консулу Словаччини в Ужгороді Паволу Панісу та раднику прем’єр-міністра Словаччини з питань транскордонного співробітництва з Україною Едуарду Бурашу.
Богдан Євстафійович відзначив, що учасники, які ще не мають досвіду співпраці з містами-побратимами, мають унікальну можливість під час Днів України у Словаччині набути його, адже є багато позитивних практик реалізації грантових проєктів. Ужгород також успішно реалізував спільні проєкти із містом-побратимом Кошице та іншими європейськими містами. Це обопільна вигода, громади в Україні долучаються співфінансуванням у розмірі 10%, але маємо результат – підкреслив міський голова Ужгорода. Подякував також виконавчому директору Закарпатського РВ АМУ Олегу Лукші за велику роботу у цьому напрямі, висловив переконання у подальшому успіху.
У складі української делегації – міські голови та представники територіальних громад із Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Луганської та Донецької областей.
«На нашій зустрічі розглядаються ключові питання щодо надання грантової допомоги, досвіду словацьких міст із різних питань діяльності місцевого самоврядування та громад. На цей форум запрошені навіть ті українські громади, які не мають поки що партнерів у Словаччині, і ми сподіваємося, що він сприятиме встановленню партнерства шляхом укладення спільних угод із словацькими колегами», – зазначив Олег Лукша.
Олег Васильович від Закарпатського РВ АМУ вручив подяки за співпрацю та гуманітарну допомогу Україні виконавчому директору асоціації Feman, раднику прем’єр-міністра Словацької Республіки Едуарду Бурашу, генеральному директору Асоціації міст і муніципалітетів Словаччини Міхалу Каліняку та виконавчому секретарю Ротарі-клубу Кошице Андрію Баганичу.
Також представили діючі фінансові механізми словацько-української співпраці, представники муніципалітетів розповіли про досвід інтеграції українських біженців на місцевому рівні в Словаччині. Окремий блок зустрічі присвятили партнерській співпраці між словацькими та українськими містами.
Ужгородська міська рада
До теми
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Волонтери пошукового загону "Плацдарм" вірять, що кожна душа має знайти спокій. Навіть якщо вона належить ворогу
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Від сцени до лінії фронту: історія актора Мукачівського драматичного театру Євгена Човбана
- «Чи виконав я свою місію – відомстив за батька? Поки ні, буду воювати до закінчення війни…» Історія Владислава, бійця 128-ї бригади
- «Після того, як ми побачили ті звірства, які вчинили росіяни в Бучі, Бородянці, Ізюмі, головне для нас – не стати такими ж, як вони» Історія капелана Андрія
До цієї новини немає коментарів