Знайомтеся з неймовірним проєктом “Втрачений Ужгород відеоверсія”
Результатами проєкту стануть 10 відеоепізодів, 10 коротких титрованих відеосюжетів і підсумковий веб-фільм про культурну та історичну спадщину міста.
Лехаім. Епізод 1. “Втрачений Ужгород: відеоверсія”
Єврейська громада Ужгорода у 1900-х роках налічувала понад 2500 осіб. Кожен 4-й ужгородець був єврей. Для спільноти в місті працювали 3 синагоги. Все змінилось з початком Другої світової війни і Голокостом. Змінилось для громади і для прекрасної будівлі на набережній річки Уж.
Про те, які перепитії пережили ужгородські євреї, яка доля їх казкової синагоги – про все це у відеорозповіді. Автори екранізували те, про що авторка Тетяна Літераті розповіла на сторінках історичної серії “Втрачений Ужгород”.
“Брати і музика”. Епізод 2 “Втрачений Ужгород: відеоверсія”
Їх було троє і усі були – музиканти. І батько їх теж був музикантом. Вони з нашого минулого, але така історія цілком типова для сучасності. Автори розповідають вам про родину ромських музикантів, чиє ім’я колись славилось далеко за межами Ужгорода, а нині про них практично забули.
Автори екранізували те, про що наша авторка Тетяна Літераті розповіла на сторінках історичної серії “Втрачений Ужгород”.
«Український дім» Епізод 3 «Втрачений Ужгород відеоверсія»
Культурно-освітній осередок товариства «Просвіта» у 20-х- 30-х роках минулого століття був одним з найпотужніших українських представництв в тодішній Підкарпатській Русі. Засноване 9 травня 1920 року товариство об’єднало тисячі людей.
Серед її здобутків: будівництво і відкриття у 1928 р. національно-культурного центру — Народного Дому товариства «Просвіта» в Ужгороді, заснування першого на Закарпатті професійного українського театру, видання 12 томів Наукового збірника товариства «Просвіта» в Ужгороді, заснування бібліотеки в Народному Домі в Ужгороді та 248 читалень в усьому краї, краєзнавчого музею, Руського Національного хору та 94 хорів і 135 театральних гуртків у селах Закарпаття, духових оркестрів, спортивних клубів, курсів з подолання неписьменності і т.д. Сьогодні ми повертаємось в цю українську історію древнього Ужгорода.
“Не міфічна історія”. Епізод 4. Втрачений Ужгород: відеоверсія
Отже, “Гермес на відпочинку”, або “Відпочиваючий Гермес”, як зазначено у документах радянських часів. Автори свідомо обрали для екранізації саме історію цієї скульптури, щоб показати, як сто років тому на Закарпатті розвивалось мистецтво. Яку, по-суті, ювелірну роботу створювали тогочасні майстри.
Автори проекту “Втрачений Ужгород відеоверсія” дізнались про “Гермеса на відпочинку” у краєзнавця, який провів спеціальні наукові дослідження, перепровірив сотні документів і факт за фактом склав історію цієї прекрасної чавунної грубки.
Слідкуйте за оновленнями проекту у соціальних медіа:
Команда проєкту Втрачений Ужгород відеоверсія:
- автор і ведуча – заслужена журналістка України Тетяна ЛІТЕРАТІ;
- куратор, автор відеосценаріїв – журналістка Галина ЯРЦЕВА;
- оператор-режисер монтажу – Роберт БОДНАР;
- фотосупровід та СММ – Катерина ІРХА.
Партнер проєкту – Заслужений академічний Закарпатський народний хор.
Довідка: Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.
До теми
- В Ужгороді терміново шукають донорів для наших захисників
- Волонтери в ужгородських супермаркетах за рік зібрали гроші на 200 дронів
- Загальнонаціональна хвилина мовчання: в Ужгороді двічі на тиждень проводитимуть акцію пам'яті полеглих Героїв
- В ужгородській кав’ярні військових безкоштовно пригощають кавою
- Жіночий простір SVIDOMA CLUB запрошує на захід, під час якого збиратимуть кошти для дитячого будинку «Затишок»
- На Ужгородщині за перші 2 тижні цього року виявили 17 випадків кору
- В Ужгороді 15 січня прощатимуться з професором Сергієм Федакою
- Закарпатська обласна станція переливання крові чекає донорів – проводять забір крові для ЗСУ!
- Солдат ламається не на війні, а коли вертається назад - автор «Історії, яку варто почути» Євген Дубровський
- Графік святкових богослужінь до свята Богоявлення (Хрещення Господнього) та освячення води 2025 року в Ужгороді
- В Ужгороді вже понад 70 мініскульптурок. Як все починалося і скільки встановлені без спеціальних дозволів
- В Ужгороді у новорічну ніч народилося двоє дівчаток та хлопчик
- Богдан Андріїв: "Хай 2025 рік стане роком довгоочікуваної перемоги та миру!"
- Закарпатські патрульні цьогоріч виявили 455 водіїв, які користувалися телефоном під час керування авто
- У скільки обійдеться закарпатцям новорічний стіл?
- В Ужгороді провели різдвяну зустріч для родин полеглих захисників
- Упродовж 2024-го року закарпатські патрульні винесли 112 постанов за порушення правил перевезення дітей
- В Ужгороді відбулася благодійна колядницька хода
- На Ужгородщині - спалах кору, хворіють переважно діти
- Богдан Андріїв: "Бажаю, щоб Різдвяна зірка осяяла дорогу додому всім, хто зараз далеко від рідних"
До цієї новини немає коментарів