Відомий мукачівець, який із лютого 2024 року захищає Батьківщину, отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест»

Відомий мукачівець Олександр Шершун, який з лютого 2024 року служить в лавах 82 окремої десантно-штурмової бригади, отримав відзнаку Головнокомандувача Збройних Сил України «Золотий хрест».
Про шлях, який пройшов історик, радник міського голови Мукачева до десантника, ми вже писали. Тоді він ділився досвідом мобілізованого, тим як обрати посаду і підрозділ, а сьогодні ми радіємо і пишаємось нашим земляком.
І користуючись нагодою, пропонуємо почитати історію і поради Олександра Шершуна:
«Щоби потім не було «Ой!», починайте підбирати під себе підрозділ вже сьогодні»
Олександр Шершун. Це ім’я знає кожен, хто хоч трохи цікавиться туризмом та історією Закарпаття. Його внесок у розвиток бренду Закарпаття як надзвичайно привабливого для відвідин краю – неоціненний. Незмінний співведучий та співорганізатор найяскравішого фестивалю області «Срібний Татош». Радник міського голови Мукачева з питань розвитку туристичної галузі. Невтомний пропагандист (у хорошому сенсі!) Закарпаття як туристичного регіону.
У лютому Сашко став військовим і доєднався до 82-й окремої десантно-штурмової бригади і сьогодні воює на Харківщині.
Ми запитали Олександра про його шлях мобілізованого: лайфхаки, секрети, підводні камені…
«Зараз я проходжу службу в роті ударних безпілотних авіаційних комплексів. Мобілізувався цьогоріч у лютому і вже змінив разом з бригадою два напрямки – спочатку був Запорізький, а зараз це Вовчанськ, північна Харківщина.
Вирішив мобілізовуватися ще на початку 2023-го року, досить довго обирав бригаду. Чому вирішив служити? Ну, по-перше – це обов’язок кожного чоловіка в Україні. По-друге, дуже багато друзів служить і, на жаль, є ті, хто вже «на щиті». І коли ми відкривали пам’ятник-мініскульптуру Тарасу Гайдуку, для мене це стало певним остаточним приводом йти служити. Пришвидшив пошуки підрозділу.
Чому обрав саме цей підрозділ? Тут я не знав нікого ні з командування, ні з колективу, але дуже подобається те, чим рота займається, чим комплектується. І власне алгоритм набору. Від оголошення про рекрутинг до прибуття мене у частину все було чітко зрозуміло – що за чим і як. Я заповнив заявку, на другий день мені вже подзвонив Артем Кулачевич, автор концепції рекрутингу, який пояснив, що маю робити. Я пішов в Мукачівський РТЦК та СП, все пояснив, вони мені в усьому посприяли, хоча на той момент для них це був новий досвід.
Далі був 199-й навчальний центр ДШВ, де пройшов вишкіл за програмою підготовки десантно-штурмових військ. Чесно скажу, було нелегко. Але нічого страшного не сталося. Живий, здоровий. Основний акцент у навчальному процесі робився на фізичну підготовку, тактичну медицину і стрілецьку підготовку, в тому числі зі зброї західного зразка. Доволі інформативно і в цілому дуже якісно ця підготовка відбулася. Далі вже по прибуттю в роту був місяць спеціалізованого вишколу – льотна підготовка на БПЛА, саперна справа. І варто сказати, що такі навчання не припиняються, постійно працюємо над вдосконаленням.
От що дуже сподобалося в навчальному центрі і подобається тут у підрозділі –немає тих страшилок про армію, які інколи почуєш «на гражданці». Все робиться в класній дружній атмосфері. Ти розумієш, що робиш і для чого. І що дуже важливо, розумієш, що тебе використовують максимально корисно для твого військового підрозділу, а отже й для Збройних сил України. Відчуваєш себе ефективним. Що, власне, і підтверджує статистика роботи моєї роти.
У мене така порада тим, що ще думає мобілізовуватися, або навіть не думає. Це дуже відповідальній процес, і щоб потім не було «Ой!», починайте підбирати під себе підрозділ вже сьогодні. Тим паче, вже з’явилися кілька централізованих рекрутингових онлайн-ресурсів, плюс в рідному місті можна знайти рекрутинговий центр, де з вами проведуть якісну HR-роботу. Підберуть під вас вакансію, посаду. Підготують вас до служби.
Якщо вам кажуть, що відношення не працює, то знайте – працює. Обов’язково беріть відношення від підрозділу, в якому хочете служити.
Хочеться ще сказати про матеріальне забезпечення. Тут все Ok. Не переживайте, більшість потрібного тут видадуть. Якісні засоби індивідуального захисту, одяг, екіпірування, взуття. Навіть кота)
Не бійтеся! Дивіться вакансії вже. І все буде Україна!
Не доєднуйтесь до цього «туристичного потоку» через Тису, бо нам тут жити і нам своє будувати».
До теми
- Рятувальник Олександр Брайловський про те, як не зламатися там, де світ валиться під ногами
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Із вівторка почав курсувати щотижневий безкоштовний евакуаційний рейс потяга № 45 за маршрутом "Суми – Ужгород"
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- Звільнений з полону Максим Буткевич: “Я бачив, що таке «рускій мір» зсередини… Це справжній Мордор у плані цінностей і свободи”
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
До цієї новини немає коментарів