Розв'язка трагедії на Хустщині

Чужа дитина серцю не мила?
У Марти Кадар (з етичних міркувань імена в матеріалі змінено) не склалося життя з першим чоловіком, але від шлюбу вона мала доньку. Незабаром жінка вийшла заміж удруге й завагітніла. Молода сім’я проживала в місті над Тисою в одному зі спальних мікрорайонів. Здавалося, усе в молодят було добре, аж поки Марту не відвезли до пологового будинку.
Тим часом Василь залишився вдома один із падчеркою. Чоловік готував помешкання до зустрічі нового члена родини, проводив ремонт, прибирав, порався по господарству.
П’ятирічна Наталя також чекала на братика. Однак дівчинка дуже сумувала за мамою, тож часто плакала і просила вітчима побути з нею. Молодика це дуже дратувало, адже, як він вважав, дитина заважала йому працювати.
Невдовзі вередування дівчинки Василеві набридли. Тому він спочатку накричав на неї, а далі надавав ляпасів.
Побив до смерті
Яким чином розгорталася ситуація, Василь точно пояснити правоохоронцям не міг, плутався в показах. Слідчому він розповів історію про те, що дитина танцювала на підлозі й під час розваг травмувалася.
Зі слів же керівника Хустської місцевої прокуратури Сергія Зовдуна, на тілі Наталі було виявлено тяжкі тілесні ушкодження, які й стали причиною смерті.
– 13 липня 2014 року хустянин, залишившись у помешканні один із дочкою своєї співмешканки, побив дівчинку. Зокрема від ударів по голові вона втратила свідомість, і її було доставлено до реанімаційного відділення Хустської районної лікарні. На жаль, через тиждень від отриманих травм маленька померла, так і не приходячи до тями, – зазначив пан Сергій.
Правоохоронців викликали лікарі, які робили все, що могли, аби врятувати дитину.
До речі, згідно з висновками судово-медичної експертизи, проведеної після розтину тіла, смерть дитини настала через отримання тяжких тілесних ушкоджень у вигляді тупої травми голови, забою та набряку головного мозку, а також закритої черепно-мозкової травми.
Коментувати події мати Наталі відмовилася, оскільки досі не може оговтатись від трагедії. Та й жінку можна зрозуміти, адже її дочку позбавив життя рідний батько сина.
Злочин і кара
Василь же під час судового засідання пояснив: зрозумівши, що накоїв, не на жарт перелякався, працівникам поліції боявся казати правду. Дитину він справді побив через те, що сумувала за матір’ю. Однак коли побачив, що дівчинка знепритомніла, побіг до сусідів і викликав «швидку». Розповідати коханій жінці про те, що трапилося, чоловікові теж не хотілося. Наслідки він розумів.
Рішенням Хустського районного суду Василя Рішка засуджено за ч. 2 ст. 121 КК України (Умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого) до 8 років позбавлення волі.
У скоєному хустянин каявся, однак було занадто пізно, бо життя невинної дитини обірвалося на самому початку. Та й навряд чи після відбування покарання колись Марта підпустить горе-батька до сина… до єдиної надії, яка в неї тепер залишилася.
Марина АЛДОН, Карпатський об’єктив
До теми
- Сьогодні на Закарпатті стартує Український тиждень імунізації
- Михайло Маркович: «За старими фотографіями — велика історія і зниклий світ, який треба відкривати»
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- Рецепт паски: традиційна Великодня випічка від Галини Цах (ВІДЕО)
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Подорож потягом з України до країн ЄС без тривалих зупинок на кордоні, пересадок та очікувань. Для мешканців Ужгорода це незабаром стане реальністю
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «Ми не готуємо солдатів, ми готуємо патріотів» – Олександр Сіденко про нову модель предмета «Захист України»
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
До цієї новини немає коментарів