Закарпаття - серед лідерів за чисте довкілля

Ініціатором заходу була Регіональна асоціація органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля». На форумі обговорили ефективні й сучасні рішення екологічних проблем, а саме: комплексне вирішення збору та сортування сміття у Закарпатській області, новітні технології водовідведення каналізаційних стоків для рівнинних районів області та способи дієвого розв’язання проблем на ековразливих територіях.
Учасники екофоруму підписали декілька меморандумів, серед яких ключовим був меморандум про створення еколого-економічного кластера «Карпати». Цей кластер дозволить об'єднати зусилля громад, влади, науки, громадських організацій та представників бізнесу для вирішення екологічних проблем субрегіону. на якому проживає 200 тисяч жителів.
Голова Федерації роботодавців Закарпаття, Володимир Панов, приділив увагу проблемним питанням у створенні кластерів в Україні: «Для створення кластеру потрібна основа, а саме: трикутник, в який входять влада-освіта-бізнес. На жаль, в Україні немає політичної волі створювати кластери. Проблеми кластеризації полягають у відсутності законодавчого поля, співфінансування, інституцій та реєстрації кластерів. Потрібно створити орган господарського розвитку, тобто юридичну особу, яка ним керуватиме. Тут ключову роль повинна зіграти держава. Вона може стати тим двигуном, що надасть поштовх до динамічного розвитку економіки країни».
Також голова Федерації роботодавців Закарпаття зауважив, що створення територіального еколого-економічного кластера є вкрай важливим, адже переробка відходів покращить екологічний стан області.
Про важливість та можливості фінансування кластерів розповів голова Закарпатської обласної ради Олег Петров: «Проблема сміття є кричущою в області, вона не вирішувалася десятиріччями. Я буду всіляко сприяти, щоб цей проект ми змогли масштабувати на рівні всієї області. Стану комунікатором з центральною владою України для того, щоб ми могли отримати більше можливостей для фінансування проекту. Держава має створювати та сприяти виникненню кластерів. Це дасть змогу сміттєпереробленню стати прибутковим бізнесом».
На завершення Петров додав, що окрему увагу приділятиме будівництву доріг у тих місцях, де будуть будувати енергогенеруючі сміттєпереробні заводи.
Результати еколого-економічного форуму підсумував голова Полянської ОТГ Іван Дрогобецький, за його словами 1 вересня 2022 року відбудеться урочисте відкриття першого енергогенеруючого сміттєпереробного заводу.
«Основною метою енергогенеруючого сміттєпереробного заводу в Поляні є глибоке перероблювання пластмаси. На сьогодні у нас з’являється можливість утилізувати ті сміттєзвалища, які є занедбаними. Вони будуть перероблені спеціальною технікою і вивезені на завод, де їх перероблять на 100%. Це величезний поштовх до відновлення екології в нашій області»,- зазначив голова Полянської ОТГ.
Потенційним інвестором кластеру стала німецька компанія Braun Industrial Technology GmbH. Вона готова надати 75% коштів для реалізації проекту. Передбачено, що енергогенеруючий сміттєпереробний завод обслуговуватиме Міжгірський, Воловецький, Свалявський, Великоберезнянський, Перечинський райони. Надалі планується його розширення.
«На сьогодні ми маємо конкретні результати. Вже підписано декілька меморандумів, і серед них екологічний кластер. Покладаємо великі надії на сміттєперероблення. Досвіт, взятий із Європи, ми адаптували до нашого регіону. Територіальний еколого-економічний кластер – це кластер відкритого типу, до нього можуть приєднуватися громади, громадські організації, бізнес-структури. У перспективі діяльність кластеру повинна природно інтегруватися у Карпатську Стратегію ЄС», - зазначив виконавчий директор Регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля» Володимир Суран.
Обласна федерація роботодавців Закарпаття
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Від сцени до лінії фронту: історія актора Мукачівського драматичного театру Євгена Човбана
- «Чи виконав я свою місію – відомстив за батька? Поки ні, буду воювати до закінчення війни…» Історія Владислава, бійця 128-ї бригади
- «Після того, як ми побачили ті звірства, які вчинили росіяни в Бучі, Бородянці, Ізюмі, головне для нас – не стати такими ж, як вони» Історія капелана Андрія
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
До цієї новини немає коментарів