Колядують понад 30 років: як проходить вертепне дійство у селі Сторожниця на Закарпатті

Колядують понад 30 років: як проходить вертепне дійство у селі Сторожниця на Закарпатті

 

7 учасників вертепного дійства колядують у будинках в селі Сторожниця на Ужгородщині. Про це сказав організатор коляди Павло Ходанич. За його словами, колядують в селі понад 30 років.

Коли колядники підходять до будинку, головний ангел сповіщає про народження Ісуса Христа. Роль ангела виконав Мар’ян Готра. Хлопець цього року колядує вперше. Готувався впродовж місяця. Він розповів: "Я хотів стати ангелом, адже він прославляє Різдво Христове".

Колядники показують вертепне дійство у будинках жителів села Сторожниця, — розповів Суспільному організатор Павло Ходанич. За його словами, на Закарпатті одним із елементів відзначення Різдва є привітання бетлегемів, тобто колядників.

"Маємо таку традицію в нашому селі відвідувати на Різдво хатини та нести благу вість про народження нашого спасителя Христа. Це вже стара традиція. Особливістю нашого колективу є те, що в нас суміш різних культур: не тільки української, але й словацької. Адже наша назва бетлегем про це говорить, а це більш словацького походження", — розповів Павло Ходанич.

Суспільне Закарпаття

 

08 січня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів