Ужгород: важлива інформація про формування підрозділів територіальної оборони

Як зазначив міський голова Богдан Андріїв, 1 січня 2022 року набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву». Важливе місце у формуванні підрозділів територіальної оборони займають органи місцевої влади. За словами Богдана Євстафійовича, у серпні минулого року на сесії Ужгородської міської ради прийняли Програму організації та забезпечення підрозділів територіальної оборони на 2022-2024 роки, зараз працюють над її фінансовим забезпеченням.
Про умови комплектування батальйону територіальної оборони міста та стан його укомплектованості розповів начальник Ужгородського районного центру комплектування та соціальної підтримки полковник Ігор Тищук.
Постійна чисельність Сил тероборони, за словами Ігоря Михайловича, у мирний час становитиме 10 тисяч осіб, в особливий період – понад 130 тисяч за рахунок резерву. Створюється 25 бригад (по одній в кожній області та Києві), які об’єднують понад 150 батальйонів (один на район + обласний центр). Також закон дозволяє створити окремі бригади у містах з населенням понад 900 тис. осіб. Виходячи з цього, на Закарпатті створено 101 бригаду тероборони у складі 7 окремих батальйонів, 2 з яких формуються Ужгородським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки і будуть розміщені на території району та міста Ужгорода.
Наразі підрозділи територіальної оборони у зоні відповідальності Ужгородського РТЦК та СП укомплектовані на 45%, до середини лютого мають вийти на 70% укомплектованості штатним особовим складом.
Ужгородський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки здійснює набір громадян на військову службу за контрактом до підрозділів територіальної оборони. Приймають заяви від чоловіків та жінок віком від 18 до 57 років (за 3 роки до граничного віку перебування на службі, адже контракт укладається на три роки). Ігор Тищук додав, що контрактникам гарантується соціальний захист: заробітна плата від 11 тисяч гривень, до того ж, будь-який громадянин, який підписує контракт під час особливого періоду, матиме збережену зарплатню за основним місцем роботи. Крім того, військовослужбовцям тероборони надають безоплатну кваліфіковану меддопомогу та пільгове санаторно-курортне лікування. Нагадав, що Ужгородська міська рада виплачує ще й 10 000 грн одноразової грошової допомоги містянам, які заключили перший контракт на військову службу за контрактом.
За детальною інформацією щодо служби за контрактом можна звертатися до Ужгородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою: м. Ужгород, вул. Олександра Бородіна 22/2/ або ж за номерами телефонів (0312) 67-20-66 та 0 (50) 912 45 36.
Ідея територіальної оборони – координація армії та громади. Це, значною мірою, спосіб запобігти зовнішній агресії: ворог знатиме, що в нього немає переваг раптового вторгнення. Фактично сили територіальної оборони – легка піхота, покликана допомагати Збройним Силам України обороняти територію та населення, державний кордон, критично важливі об'єкти інфраструктури, протистояти диверсіям агресора тощо.
Ужгородська міська рада
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Інклюзивна кав’ярня “Янгол” святкує першу річницю: з якими викликами зіштовхнулися в роботі
- Василь Мирявчик: «Я би хотів, щоб люди були добрішими до людей із інвалідністю»
- Олександра Козоріз: "Слово, до якого підходиш навшпиньки, віддячить рясно"
- Меблі лікаря Новака, старовинні медичні інструменти та шеврони: експонати Музею історії Закарпатської обллікарні
- Словаччина – це не лише Фіцо. Як країни співпрацюють на урядовому рівні?
- «Дерево мого життя»: як на Закарпатті створюють безпечний простір для психологічної підтримки
- Пам’яті барабанщика, військовослужбовця 46 бригади ДШВ, ужгородця Антона Рабела
- "Так ми продовжуємо справу Данила Богуславського": закарпатські волонтери передали захисникам 27 дронів
- Подорож потягом з України до країн ЄС без тривалих зупинок на кордоні, пересадок та очікувань. Для мешканців Ужгорода це незабаром стане реальністю
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «Ми не готуємо солдатів, ми готуємо патріотів» – Олександр Сіденко про нову модель предмета «Захист України»
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Оригінальні роботи Кобзаря: офорти Тараса Шевченка зберігають у Закарпатському художньому музеї ім. Бокшая
- Історія одного пам’ятника: «Весна» Михайла Михайлюка (ФОТО)
- Які зміни відбудуться в медичній сфері Ужгорода після реформи та кластеризації
- Книги, які найчастіше купували в Ужгороді від початку 2025 року
- Ветерани Закарпаття створили обласну команду з адаптивного спорту. Репортаж з тренування
- «Я змагаюся зі своїм тілом за можливість творити», - академік, народний художник України Володимир Микита
- Снайпер "Сєня". Прикордонник Віктор Синько посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню
До цієї новини немає коментарів