В Ужгороді представили перші результати, щодо аналізу якості повітря в місті

Станції вже були запущені в Києві, Львові, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому. Навесні 2023 року запуск проводиться ще в трьох містах: Ужгороді, Івано-Франківську, та Тернополі.
– Станції передаються місту безплатно, обслуговування також. Дані передаються у реальному часі, вони доступні на сайті та у мобільному застосунку, – розповідає Анна Денисенко, кураторка ЛУН Місто AIR. – 4 роки тому у нас виникло питання, яка якість повітря на цю мить за вікном. І ми не знайшли відповідь, тому вирішили це дослідити. Наші дані пройшли апробацію і транслюються всесвітніми організаціями, а також Міністерством довкілля України. Станції вимірюють навіть дрібні часточки, які можуть потрапляти в організм людини й саме цьому ВООЗ приділяє особливу увагу. Аналізувати повітря в Ужгороді в тестовому режимі ми почали з серпня. Отож маємо перші результати. Майже 93% повітря в Ужгороді було чисте, або ж прийнятно чисте. Це дуже хороші показники. 6% часу нашого моніторингу воно було несприятливим для чутливих осіб. Загалом з настанням тепла повітря стає чистішим. Якість повітря також залежить від часу доби. Для непромислових міст джерелом забруднення є автомобільний транспорт, особливо той, який не відповідає сучасним екологічним стандартам, а також підпали трави й листя.
Кураторка ЛУН Місто AIR Анна Денисенко наголошує, якщо хочете, щоб у вашому місті було чисте повітря, то бажано більше ходити пішки, а не їздити на ато, а також не палити листя.
Відтак Андрій Антоненко, Hardware engineer ЛУН Місто AIR, аспірант Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розповів детальніше про пристрій, який вимірює якість повітря.
– Всередині конструкції знаходиться датчик, який за допомогою лазерного розсіювання, оцінює концентрацію частинок повітря. Також можемо виміряти вологу та температуру. Наразі шукаємо вартових повітря, які будуть нам допомагати вимірювати якість повітря в Ужгороді. Для цього нам потрібно надіслати свою анкету, – розповів Андрій Антоненко.
Організатори проєкту закликають містян долучатися до цієї ініціативи, а також пропонують відвідувати сайт https://www.saveecobot.com/maps/uzhhorod , аби дізнатися, якою наразі є якість повітря.
Христина БІКЛЯН, Карпатський об`єктив
До теми
- Михайло Маркович: «За старими фотографіями — велика історія і зниклий світ, який треба відкривати»
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Від сцени до лінії фронту: історія актора Мукачівського драматичного театру Євгена Човбана
- «Чи виконав я свою місію – відомстив за батька? Поки ні, буду воювати до закінчення війни…» Історія Владислава, бійця 128-ї бригади
- «Після того, як ми побачили ті звірства, які вчинили росіяни в Бучі, Бородянці, Ізюмі, головне для нас – не стати такими ж, як вони» Історія капелана Андрія
До цієї новини немає коментарів