ДСНС Закарпаття: чому важливо створити місцеву пожежну охорону в територіальних громадах?

Аналогічна ситуація і з загибеллю людей у вогні: з 31 загиблого на пожежах - 20 трагічних випадків зареєстровано у сільській місцевості. Такий стан речей змушує констатувати, що саме сільська місцевість є найбільш ураженою в плані відсутності у ряді населених пунктів протипожежних формувань, котрі б першими та в найкоротші строки часу могли реагувати на виникнення різного роду надзвичайних подій, зокрема пожеж. Адже відстань від пожежно-рятувальних підрозділів, котрі в більшій мірі дислокуються в райцентрах, до віддалених населених пунктів може сягати 30-40 кілометрів, а то й більше. А це досить великий час для порятунку життя, здоров’я і майна громадян. Один зі шляхів розв’язання проблем забезпечення пожежної безпеки в сільських населених пунктах є створення місцевих пожежних команд та добровільних протипожежних формувань.
В умовах проведення адміністративно-територіальної реформи в державі та утворення об’єднаних територіальних громад дане питання набуває особливої актуальності. Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні до основних повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня віднесено і забезпечення гасіння пожеж. Також Концепція передбачає, що територія адміністративно-територіальної одиниці з урахуванням доступності основних публічних послуг, що надаються на території громади (час прибуття для надання швидкої медичної допомоги в ургентних випадках та пожежної допомоги не має перевищувати 30 хвилин). На даний час на території Закарпатської області утворено 64 об’єднані територіальні громади. Щоправда, в ОТГ створено та функціонують лише 15 місцевих пожежних команд, котрі забезпечують протипожежний захист населених пунктів. Разом з тим, для належного реагування на надзвичайні ситуації Закарпатська область потребує створення ще щонайменше 38 пожежних підрозділів. Тому керівникам адміністративно-територіальних одиниць необхідно здійснити ряд організаційно-практичних заходів, що стосуються виконання Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Кодексу цивільного захисту України. Зокрема, під час підготовки та затвердження генеральних планів об’єднаних територіальних громад необхідно передбачити функціонування комунальних пожежно-рятувальних формувань.Своєю чергою, для цього необхідно виділити земельні ділянки під будівництво пожежних депо з розрахунку площею від 0,3 до 1,7 га, що передбачено державними будівельними нормами, з подальшим їх фінансуванням. Місцева чи добровільна пожежна охорона в населених пунктах забезпечить оперативне й швидке реагування на ліквідацію пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території певного населеного пункту. А це, без перебільшення, не лише врятоване майно, нажите громадянами впродовж багатьох років, а й врятовані людські життя.
У ДСНС України у Закарпатській області
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Лижний рай на краю імперії: яким було зимове дозвілля в Карпатах на початку ХХ століття (ФОТО, ВІДЕО)
- Львів'янин, який заблукав на Рахівщині, може перебувати в Румунії, - У ДСНС
- Актуальне нагадування: графік руху автобусів маршрутів №№18, 20 та 24 в Ужгороді
- Офіційно: позиція Закарпатгазу щодо мітингів, які тривають в області
- Давнє Закарпаття в об’єктивах іноземних фотографів: Пал Берко (ФОТО)
- Служба зайнятості Закарпаття - про допомогу бізнесу в період карантину
- Ритейл проти коронавірусу: українські лікарні отримали від «АТБ» сотню найновіших кисневих концентраторів
- В Ужгороді комунальні служби готові до реагування на погіршення погодніх умов
- Олександр Гаврош: «Донедавна у шкільній програмі не було жодного закарпатця»
- Закарпаття засніжене: світлини гірських доріг
- В Карпатах сфотографували рись, яку занесено до Червоної книги
- Закарпатські різдвяні традиції: для чого кота прив’язували до столу, а яблуню лякали сокирою?
- Із першою зіркою на небі сьогодні в домівки дуже багатьох ужгородців увійде світле свято Різдва Христового, - Богдан Андріїв
- Священник-блогер Тарас Бровді: Думаю про те, що би сказати, аби не сказати забагато
- На Різдво до Закарпаття призначили кілька додаткових потягів (СПИСОК)
- До уваги закарпатців: у МОЗ назвали фейком інформацію про заборону продажу повсякденних товарів під час карантину
- "На мене ніколи не робили ставку". Історія хлопця, що жив на вулиці, а тепер має власний бізнес
- Від звичних концертів – до режиму «онлайн»: чим жила культурна галузь Ужгорода у 2020
- Скоро Святвечір й Різдво: 10 українських колядок, які має знати кожен з нас
- Новорічні свята у дитинстві: 20 історій відомих закарпатців
До цієї новини немає коментарів