Закарпаття четверте в Україні за рівнем захворювання на туберкульоз в 2022 році

Про статистику захворюваності на туберкульоз і про те, як виявляють та лікують недугу, розповіли в Центрі легеневих хвороб, - пише Mukachevo.net.
Наразі на Закарпатті працюють сучасні діагностичні системи Gene Xpert, які дозволяють всього за дві години визначити не тільки наявність чи відсутність туберкульозу у пацієнта, але й допомагає підібрати оптимальний препарат для лікування (що особливо актуально при хіміорезистентному туберкульозі).
Для проведення рентгенофлюорографічних оглядів широко застосовується не тільки сучасне медобладаннання в медзкладах, але й мобільні цифрові флюорографи. Ще одна надважлива складова та зона посиленної уваги – щеплення вакциною БЦЖ і туберкулінодіагностика дітей та ефективна співпраця сімейних лікарів та фтизіатрів. З цією метою проведено 18 навчальних семінарів для 600 лікарів первинної та вторинної ланки, розроблені і впроваджені методичні рекомендації щодо виявлення туберкульозу, із акцентом на обстеження осіб з груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз. Для забезпечення безперервності лікування хворих на туберкульоз впроваджуються нові моделі амбулаторного лікування (смартбокси, відеоДОТ), широко застосовуються індивідуальні телефонні нагадування пацієнтам щодо необхідності візиту для чергового обстеження фтизіатра, реалізуються програми медико-соціального супроводу хворих на ТБ. За минулий рік медико-соціальним супроводом охоплено 981 хворий на ТБ (261 із лікарсько-стійким туберкульозом та 720 із чутливим ТБ). В лікуванні широко застосовують сучасні медпрепарати, які дозволяють вже за два тижні перевести пацієнтів із стаціонарного лікування на амбулаторне і суттєво прискорюють одужання.
В арсеналі Центру легеневих хвороб – є все необхідне для ефективної діагностики та лікування туберкульозу. Сучасні технології та медицина дозволяють зупинити цю хворобу на самому початку. Єдине що потрібно від пацієнта – своєчасно, раз на рік, проходити обстеження , а в разі підозри чи проявах симптомів (кашель, слабкість, підвищена температура і т.д.) негайно звертатися до лікаря.
До теми
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Волонтери пошукового загону "Плацдарм" вірять, що кожна душа має знайти спокій. Навіть якщо вона належить ворогу
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Від сцени до лінії фронту: історія актора Мукачівського драматичного театру Євгена Човбана
- «Чи виконав я свою місію – відомстив за батька? Поки ні, буду воювати до закінчення війни…» Історія Владислава, бійця 128-ї бригади
- «Після того, як ми побачили ті звірства, які вчинили росіяни в Бучі, Бородянці, Ізюмі, головне для нас – не стати такими ж, як вони» Історія капелана Андрія
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
До цієї новини немає коментарів