На Закарпатті щомісяця майже у 20 людей підтверджують гострі й хронічні форми гепатитів А, В та С

Протягом останніх двох років випадки хвороби все частіше фіксують у дітей, зауважила завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.
Лише за перші шість місяців цього року в Закарпатській області зареєстрували:
- гострий гепатит А – у 42 осіб, з них 21 дитина;
- гострий гепатит В – у 18 осіб, з них 2 дитини;
- гострий гепатит С – у 7 осіб, з них 1 дитина;
- хронічний гепатит В – у 39 осіб, з них 4 дітей;
- хронічний гепатит С – у 34 осіб.
Більшість хворих не були вакцинованими.
Часто людина навіть не здогадується, що вона інфікована та є поширювачем збудника. Симптоми, як правило, проявляються лише на пізніх стадіях. Найпоширенішими ознаками гепатитів є загальна слабкість, швидка втомлюваність, апатія, відсутність апетиту, нудота, блювання, діарея, болі в животі, потемніння сечі, знебарвлення калу, підвищення температури тіла, постійне відчуття тяжкості в правому підребер'ї, жовтизна шкіри і слизових, інтенсивний свербіж та інші.
Заразитися на гепатити можна через кров під час медичних, косметичних чи інших маніпуляцій, статевим або побутовим шляхом. Крім того, захворювання можуть передаватися від матері до дитини під час вагітності або пологів (стосується здебільшого вірусного гепатиту В).
Запобігти гепатиту В можна шляхом імунізації, що входить до Національного календаря профілактичних щеплень; проти гепатиту С вакцини не існує, однак він виліковний.
Щеплення проти гепатиту В дітям безоплатно проводять у першу добу життя, у 2 та 6 місяців. Пологові будинки й центри первинної медичної допомоги Закарпатської області забезпечені достатньою кількістю вакцин, зазначила Вікторія Тимчик.
Також директор Обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк розповів, що з початку цього року на Закарпатті проводять ПЛР-діагностику вірусних гепатитів. У 2023 році регіон отримав по 20 тисяч швидких тестів для виявлення гепатитів В та С. Їх розподілили в місцеві заклади охорони здоров’я. Швидкі тести можна пройти навіть у сімейного лікаря.
За словами Михайла Поляка, станом на цей місяць на диспансерному обліку лише в Обласній клінічній інфекційній лікарні в Ужгороді перебувають 903 хворих, з них 537 – на лікуванні. Найбільше пацієнтів мають підтверджений хронічний гепатит В та С – 273 та 243 осіб відповідно.
У Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами закликаємо батьків відповідально ставитися до здоров’я своїх дітей, вакцинувати їх проти небезпечних захворювань, дотримуватися профілактичних заходів, а в разі появи симптомів одразу звертатися до лікаря.
Невакцинованим дорослим також варто зробити щеплення від цієї інфекції. Імунізація проти гепатиту В чи своєчасне й правильне лікування від гепатиту С знижують ризик виникнення цирозу та раку печінки.
До теми
- Рятувальник Олександр Брайловський про те, як не зламатися там, де світ валиться під ногами
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
До цієї новини немає коментарів