На Закарпатті щомісяця майже у 20 людей підтверджують гострі й хронічні форми гепатитів А, В та С

Протягом останніх двох років випадки хвороби все частіше фіксують у дітей, зауважила завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.
Лише за перші шість місяців цього року в Закарпатській області зареєстрували:
- гострий гепатит А – у 42 осіб, з них 21 дитина;
- гострий гепатит В – у 18 осіб, з них 2 дитини;
- гострий гепатит С – у 7 осіб, з них 1 дитина;
- хронічний гепатит В – у 39 осіб, з них 4 дітей;
- хронічний гепатит С – у 34 осіб.
Більшість хворих не були вакцинованими.
Часто людина навіть не здогадується, що вона інфікована та є поширювачем збудника. Симптоми, як правило, проявляються лише на пізніх стадіях. Найпоширенішими ознаками гепатитів є загальна слабкість, швидка втомлюваність, апатія, відсутність апетиту, нудота, блювання, діарея, болі в животі, потемніння сечі, знебарвлення калу, підвищення температури тіла, постійне відчуття тяжкості в правому підребер'ї, жовтизна шкіри і слизових, інтенсивний свербіж та інші.
Заразитися на гепатити можна через кров під час медичних, косметичних чи інших маніпуляцій, статевим або побутовим шляхом. Крім того, захворювання можуть передаватися від матері до дитини під час вагітності або пологів (стосується здебільшого вірусного гепатиту В).
Запобігти гепатиту В можна шляхом імунізації, що входить до Національного календаря профілактичних щеплень; проти гепатиту С вакцини не існує, однак він виліковний.
Щеплення проти гепатиту В дітям безоплатно проводять у першу добу життя, у 2 та 6 місяців. Пологові будинки й центри первинної медичної допомоги Закарпатської області забезпечені достатньою кількістю вакцин, зазначила Вікторія Тимчик.
Також директор Обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк розповів, що з початку цього року на Закарпатті проводять ПЛР-діагностику вірусних гепатитів. У 2023 році регіон отримав по 20 тисяч швидких тестів для виявлення гепатитів В та С. Їх розподілили в місцеві заклади охорони здоров’я. Швидкі тести можна пройти навіть у сімейного лікаря.
За словами Михайла Поляка, станом на цей місяць на диспансерному обліку лише в Обласній клінічній інфекційній лікарні в Ужгороді перебувають 903 хворих, з них 537 – на лікуванні. Найбільше пацієнтів мають підтверджений хронічний гепатит В та С – 273 та 243 осіб відповідно.
У Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами закликаємо батьків відповідально ставитися до здоров’я своїх дітей, вакцинувати їх проти небезпечних захворювань, дотримуватися профілактичних заходів, а в разі появи симптомів одразу звертатися до лікаря.
Невакцинованим дорослим також варто зробити щеплення від цієї інфекції. Імунізація проти гепатиту В чи своєчасне й правильне лікування від гепатиту С знижують ризик виникнення цирозу та раку печінки.
До теми
- Олександра Козоріз: "Слово, до якого підходиш навшпиньки, віддячить рясно"
- «В дитинстві я лазив на стрімкі скелі за едельвейсами, а тепер ношу едельвейс на шевроні нашої бригади…» Історія Степана, бійця 128-ї бригади
- Археологи завершили розкопки у Мукачівському замку "Паланок". Знайшли унікальні артефакти (ФОТО, ВІДЕО)
- Меблі лікаря Новака, старовинні медичні інструменти та шеврони: експонати Музею історії Закарпатської обллікарні
- Історія однієї картини: «Верховинське село» Антона Кашшая
- IT-кластер Закарпаття: три роки розвитку, стійкості та інновацій
- «У мене дома молодший брат, йому 6 років. Я воюю за нього…» Історія Артема, бійця 128-ї бригади
- "Провина євреїв була лише в тому, що вони євреї": історія порятунку єврейського хлопчика на Закарпатті під час Голокосту
- «Собака для ветерана»: історія Дмитра та його улюбленця Блека
- Удочерили трьох сестричок і завели козу. Родина з Київщини кардинально змінила життя на Закарпатті, і не тільки своє
- «Я готова й далі служити в ЗСУ, тільки б моя дитина не бачила всього цього, тільки б їй не довелося воювати…» Історія військової 128-ї бригади Таміли
- «Дерево мого життя»: як на Закарпатті створюють безпечний простір для психологічної підтримки
- «Під час штурму росіяни захопили сусідній бліндаж за 25 метрів від нас. Ми знищили всіх…» Історія військового 128-ї бригади Дмитра
- «Захищати Україну – мій обов’язок»: полеглий Максим Чомоляк був великим патріотом України
- «Своїм «Браунінгом» я розвернув ворожу колону, яка пішла штурмом на наші позиції…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Строкова служба й бойовий підрозділ на війні – це два різні світи". 22-річний боєць 128-ї бригади про особливості армійського життя
- «Я найстарший у бригаді, мені скоро 60, але за фізичною підготовкою можу дати фору набагато молодшим хлопцям. Стара закалка…» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- Вікторія Тимчик - про те, як Закарпаття адаптує стратегії імунізації до унікальних реалій прикордонного регіону
- «Полон — це дрібниці, найстрашніше — бачити, як гине Маріуполь»: історія захисника Азовсталі Геннадія Збандута
- «У Норвегії під вартою краще, ніж у Росії на волі»: історія бійця Столяра з 128-ї бригади
До цієї новини немає коментарів