На Закарпатті щомісяця майже у 20 людей підтверджують гострі й хронічні форми гепатитів А, В та С
Протягом останніх двох років випадки хвороби все частіше фіксують у дітей, зауважила завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.
Лише за перші шість місяців цього року в Закарпатській області зареєстрували:
- гострий гепатит А – у 42 осіб, з них 21 дитина;
- гострий гепатит В – у 18 осіб, з них 2 дитини;
- гострий гепатит С – у 7 осіб, з них 1 дитина;
- хронічний гепатит В – у 39 осіб, з них 4 дітей;
- хронічний гепатит С – у 34 осіб.
Більшість хворих не були вакцинованими.
Часто людина навіть не здогадується, що вона інфікована та є поширювачем збудника. Симптоми, як правило, проявляються лише на пізніх стадіях. Найпоширенішими ознаками гепатитів є загальна слабкість, швидка втомлюваність, апатія, відсутність апетиту, нудота, блювання, діарея, болі в животі, потемніння сечі, знебарвлення калу, підвищення температури тіла, постійне відчуття тяжкості в правому підребер'ї, жовтизна шкіри і слизових, інтенсивний свербіж та інші.
Заразитися на гепатити можна через кров під час медичних, косметичних чи інших маніпуляцій, статевим або побутовим шляхом. Крім того, захворювання можуть передаватися від матері до дитини під час вагітності або пологів (стосується здебільшого вірусного гепатиту В).
Запобігти гепатиту В можна шляхом імунізації, що входить до Національного календаря профілактичних щеплень; проти гепатиту С вакцини не існує, однак він виліковний.
Щеплення проти гепатиту В дітям безоплатно проводять у першу добу життя, у 2 та 6 місяців. Пологові будинки й центри первинної медичної допомоги Закарпатської області забезпечені достатньою кількістю вакцин, зазначила Вікторія Тимчик.
Також директор Обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк розповів, що з початку цього року на Закарпатті проводять ПЛР-діагностику вірусних гепатитів. У 2023 році регіон отримав по 20 тисяч швидких тестів для виявлення гепатитів В та С. Їх розподілили в місцеві заклади охорони здоров’я. Швидкі тести можна пройти навіть у сімейного лікаря.
За словами Михайла Поляка, станом на цей місяць на диспансерному обліку лише в Обласній клінічній інфекційній лікарні в Ужгороді перебувають 903 хворих, з них 537 – на лікуванні. Найбільше пацієнтів мають підтверджений хронічний гепатит В та С – 273 та 243 осіб відповідно.
У Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами закликаємо батьків відповідально ставитися до здоров’я своїх дітей, вакцинувати їх проти небезпечних захворювань, дотримуватися профілактичних заходів, а в разі появи симптомів одразу звертатися до лікаря.
Невакцинованим дорослим також варто зробити щеплення від цієї інфекції. Імунізація проти гепатиту В чи своєчасне й правильне лікування від гепатиту С знижують ризик виникнення цирозу та раку печінки.
До теми
- «У мене немає страху, навіть коли обстрілює танк, – обтрусив пилюку й працюю далі…» Історія бійця 128-ї бригади Роберта
- «Ми сдайомся, нє стрєляйтє!»: як захисники 128-ї бригади брали окупантів у полон
- Штурмовик Іван Пайда. Герою з Ужгорода назавжди 39
- Цензура часів СРСР, листи з Індійського океану та впізнаваність голосу. Осип Лобода про роботу на радіо на Закарпатті
- Жіночий клуб «Натхненна» – простір, де жінки разом відпочивають і розвиваються
- «Я не поважав би себе, якби не пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Олександра
- Закарпатський клуб стійких медіа: працюємо за будь-яких умов
- «Я знищую ворогів із радістю…» Історія бійця 128-ї бригади
- «За чотири дні наш розрахунок знищив дронами три російські гармати…» Історія Шеви зі 128-ї бригади
- "Це була моя мрія – бути на вершині гір" - Андрій Солдатенко про поїздки для військових у Карпати
- Гуцульський сердак: голка, нитка і щира молитва
- «Мені захотілося зробити щось корисне для своєї країни, тому я тут…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Навіть якщо людина повернеться з війни цілою зовні, всередині вона буде сильно поранена" — Ярослав Галас
- «Я розумію, як ефективно нищити дронами ворога – знаю наперед, куди побіжить ворожий піхотинець…» Історія бійця 128-ї бригади
- Закарпатський леквар допомагає збирати на дрони
- «Найбільше на війні хвилює тиша». Закарпатський гвардієць розповів про перший бій, поранення і найбільші хвилювання на фронті
- «Ми супроводжуємо бійців на всіх етапах служби». Гвардійські психологи розповіли про свою роботу
- Двічі поранений прикордонник "Кардинал" готовий боротися до самої перемоги
- «Війна колись закінчиться, мої рідні повернуться в Україну, і я знову піду будувати хмарочоси…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Ми всі розуміли, що виконуємо свій обов'язок": нацгвардієць Сергій Зайченко розповів про оборону під Покровськом
До цієї новини немає коментарів