Історичні кадри: маловідомий курорт Закарпаття, який відзначала Будапештська королівська спілка лікарів

Історичні кадри: маловідомий курорт Закарпаття, який відзначала Будапештська королівська спілка лікарів
Мова йде про залізничну станцію Занька, що між зупинками 1663 км та Яблунів, неподалік Воловця. Про неї розповіли в тематичній спільноті Туристика Закарпаття, додавши кілька історичних світлин з угорського архіву.

 

Ця зупинка є однієї з перших залізничних ліній Закарпаття (Мукачево-Свалява-Лавочне). Крім того, у ХІХ-ХХ ст. це була ще й відома рекреаційна місцевість.

Ще в 1846 р. у звіті представників Будапештської королівської спілки лікарів повідомлялось про аналіз тамтешнього джерела мінеральної води. Зазначалось, що вона має добрий смак, проте місцеве населення не вживає її у якості напою, але використовує для ванних процедур.

Спочатку тут виникає зовсім простий купіль у формі викопаної ями. З часом він еволюціонує до значно облаштованіших конструкцій, здобуваючи все більшу популярність серед тогочасників.

Станом на 1925 р. навколо джерела було зведено багато дерев`яних будиночків та колиб, у яких розміщувались бажаючі оздоровитись у цілющій природній воді. Воду з джерела підігрівали у казанах. Нижче за рівнем був облаштований купіль з кількома дерев`яними ваннами, вода до яких подавалась із казанів за допомогою жолоба.

Як люкс послугу можна було замовити хвойну ванну. У журналістських матеріалах того часу зазначалось, що особливою популярністю мінікурорт користується серед жінок. Вважалось, що місцева вода, окрім загальних цілющих властивостей, здатна лікувати безпліддя.

Як бальнеологічний курорт Занька позиціонувалась і в путівнику за 1939 р. У дерев`яних будинках могло розміститись 34 особи. Вартість повного пансіону коливалась від 3,5 до 4,5 пенге.

Занька була популярним екскурсійним об`єктом, місцем проведення молодіжних таборів, у т. ч. релігійних, вузловим пунктом пішохідних гірських маршрутів.

Проте це залишилось у минулому....


 

Mukachevo.net, фото - з соцмереж

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

18 січня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів