Словаччина – це не лише Фіцо. Як країни співпрацюють на урядовому рівні?

Значна частина громадян підтримує Україну, і на урядовому рівні також робляться практичні кроки для співпраці у відбудові України. Цей порядок денний знаходиться в портфелі віце-прем'єр-міністра Пітера Кмеца та його команди.
Віце-прем'єр-міністр Петер Кмец подав на процедуру коментарів уряду аналіз можливостей для Словаччини від розширення Європейського Союзу, що передбачає включення України. Прем'єр-міністр Фіцо також офіційно та публічно підтримав вступ України до ЄС. Спочатку в Міхаловцях, він повторив це в Ужгороді.
Аналіз Кмека підтвердив, що Словаччина також виграє від вступу України до ЄС. Це було б вигідно для обох країн. Це означатиме розвиток бізнес-можливостей, наприклад, в електротехніки, автомобілебудуванні, машинобудуванні, будівництві та створенні енергетичної інфраструктури.
«Нам також потрібно побачити позитивні наслідки, такі як нові торгівельні та інвестиційні можливості, зміцнення стабільності в регіоні та краща зв’язність ринків, що може призвести до економічного зростання в довгостроковій перспективі», – йдеться в аналізі.
Це також підтверджує той факт, що емігранти, які приїхали до Словаччини з України, сьогодні є користю для держави.
«Справжня правда полягає в тому, що до 2024 року витрати на підтримку емігрантів становили 0,09 відсотка валового внутрішнього продукту (ВВП) Словаччини, а надходження від податків на працю, споживання та інших – 0,36 відсотка ВВП. Це в чотири рази більше, ніж загальне споживання», – підтвердив Юрай Топорчак, директор Департаменту реконструкції України з Офісу віцепрем’єр-міністра.
«Більшість українців поступово влилися на ринок праці та сплачують податки у Словаччині. Це може лише зростати, оскільки у Словаччині ми маємо проблему з більш ефективною інтеграцією українських емігрантів на ринок праці, з визнанням належних сертифікатів. Над усім цим працюється, потенціал ще більший», – додав він.
Топорчак цінує співпрацю з українською стороною.
«Співпраця на робочому рівні чудова. Це залежить від конкретного проекту, але одним з головних партнерів є Міністерство економіки, яке очолює дуже активна перша віце-прем'єр-міністр Юлія Свириденко. Іншим є Міністерство територіального розвитку та громад, яке більш-менш займається інфраструктурними проектами та питанням внутрішньо переміщених осіб. У Києві я зараз планую відвідати делегацію Європейського Союзу, яка сама відповідає за низку проектів. Наприклад, фінансові експерти, надіслані, можливо, зі Словаччини, які хотіли б допомогти Україні в процесі інтеграції. Або ж у Києві є Європейський інвестиційний банк», – заявив він.
Які напрямки зараз найбільш затребувані?
«Абсолютно найважливішим є енергетика. Російська Федерація цілеспрямовано атакує енергетичну інфраструктуру своїми ракетними атаками, тому це відновлення є щоденним завданням. Україна неймовірно стійка в цьому плані, бо може справлятися з щоденними атаками, щоб енергетична мережа просто продовжувала функціонувати. Йдеться не лише про відновлення. Україна вже переживає свою трансформацію саме завдяки процесу інтеграції. Тож це часто проекти з відновлюваних джерел енергії, зміцнення стійкості всієї мережі. Окрім енергетики, є машинобудівна галузь, відновлення промислових потужностей, будівельна галузь розвивається у великих масштабах, тому можливості словацьких будівельних компаній безмежні. Йдеться не лише про відновлення зруйнованого, а й про будівництво нового», – сказав Топорчак.
Він бачить потенціал головним чином у співпраці регіонів західної України, особливо Закарпатської області, яка стає основою української економіки, з прикордонними регіонами східної Словаччини (Кошицький та Пряшівський краї).
Текст Міхала Франка


До теми
- Волонтери пошукового загону "Плацдарм" вірять, що кожна душа має знайти спокій. Навіть якщо вона належить ворогу
- Амбасадор Закарпаття у Словаччині розповів, що думає про війну
- Капелан Микола Багіров: «На війні Бога не ділять»
- Likvidator, або Звідки іменний пістолет від Буданова у військовослужбовця ТЦК
- Між Закарпатським обласним музеєм та УжНУ підписано договір про співпрацю
- В Ужгороді триває поточний ремонт площі Захисників України
- Поважська Бистриця стала 24-им містом-побратимом Ужгорода
- В Ужгородському національному університеті презентували міжнародний проєкт
- Муніципали винесли 172 повідомлення за несплату вартості послуг із користування паркувальними майданчиками в Ужгороді протягом минулого тижня
- Закарпаття розвиває соціальну співпрацю з чеським Просіч-у-Пошне
- Закарпаття вибудовує план співробітництва із Самоврядуванням Каунаського району Литви
- Генконсульство Словаччини в Ужгороді організувало акцію на підтримку України
- Як в Ужгороді сприяють заохоченню до покращення якості повітря
- Театри Закарпаття та Люблінського воєводства можуть стати партнерами
- Лауреатів премії для обдарованої молоді Ужгорода визначили напередодні в міськраді
- На війні загинув закарпатець Петро Николайчук
- У Виноградівській громаді запрошують долучитись до збору пластикових кришечок для безпілотників
- До уваги власників самовільно встановлених малих архітектурних форм/тимчасових споруд на території Ужгорода!
- Закарпатська обласна рада уклала пряму угоду про співпрацю з Пряшівським самоврядним краєм
- Меморандум про співпрацю підписали УжНУ та департамент кіберполіції Національної поліції України
До цієї новини немає коментарів